Tag: mbrëma

Shqipëri: Opozita përsëri në protestë, Rama fton për dialog

12/05/2019

Pas ngjarjeve të protestës së të shtunës mbrëma në Tiranë, ku dhjetëra policë e qytetarë mbetën të lënduar nga përplasjet e dhunshme mes vete, 84 ... Read More

Vdes edhe personi i dytë që u aksidentua ditë më parë në Bajçinë të Podujevës

03/05/2019

Si pasojë e një vetëaksdient trafiku që ka ndodhur të dielën mbrëma në fshatin Bajçinë të Podujevës, në vendin e ngjarjes ndërroi jetë një 19 ... Read More

Parashikimi i Mourinhos për ndeshjen Barcelona – Liverpool

01/05/2019

Jose Mourinho ka parashikuar përballjen Barcelona – Liverpool. Barcelona dhe Liverpoolt të mërkurën mbrëma do të takohen në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale ... Read More

Werderi publikon fotografi të Rashicës, për të ‘frikësuar’ Bayernin

23/04/2019

Të mërkurën mbrëma skuadra e Werder Bremen zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni. Në ‘Weserstadion’, skuadra e Milot Rashicës takohet me ... Read More

Allegri: Ronaldo nga minuta e parë në fushë kundër Ajaxit

09/04/2019

Cristiano Ronaldo do ta nis nga minuta e parë ndeshjen Ajax – Juventus. Zonja e Vjetër të mërkurën mbrëma do të jetë mysafire e Ajax ... Read More

Solskjaer: Messi nuk është i pandalshëm

09/04/2019

Ole Gunnar Solskajer ka thënë se Lionel Messi nuk është i pandalshëm. Manchester United të mërkurën mbrëma në ‘Old Trafford’ presin Barcelonën, për të zhvilluar ... Read More

Sa rrezikohen milionat e buxhetit nga vendimi për mbylljen e lojërave të fatit?

29/03/2019

Në një seancë të jashtëzakonshme, të enjten mbrëma, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin që ndalon funksionimin e bizneseve të lojërave të fatit për 10 ... Read More

Bashkimi fiton derbin e Prizrenit kundër Pontes

27/03/2019

Bashkimi e ka mposhtur 91:84 Ponte Prizrenin në derbin lokal në Superligë të mërkurën mbrëma.  Bashkimi ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit ... Read More

Cineplexx sjell filmin horror që do t’ju lë pa gjumë për një kohë të gjatë

19/03/2019

Këtë të enjte mbrëma, Cineplexx organizon ngjarjen “Horror Night” me premierën e filmit më të pritur të zhandrit horror, Us. Filmi Us po vlerësohet shumë ... Read More

Bersant Celina bëhet hit në rrjetet sociale, rrëshqet gjatë ekzekutimit të penalltisë

13/03/2019

Bersant Celina që është njëri ndër lojtarët kryesor te Swansea, por të mërkurën mbrëma ishte natë jo aq e mirë për të. Përveç se skuadra ... Read More

BVB-Tottenham: Formacionet e mundshme, Gotze i prin sulmit gjerman

05/03/2019

Borussia Dortmund do të ketë një mision shumë të vështirë të martën mbrëma në Signal Iduna Park, për mos të thënë të pamundur. Gjermanët presin ... Read More

Boatengut i vidhen gjësende në vlerë deri në 400 mijë euro

17/02/2019

Të shtunën mbrëma, Kevin-Prince Boateng pati një fillim të rrallë nga minuta e parë në një ndeshje me Barcelonën dhe dukej se gjithçka po shkonte ... Read More