Tag: Mbrëmja

Hamburgerët me djathë janë të mirë për shëndetin tuaj

16/05/2019

Është mbrëmja e ditës së premte dhe jeni të uritur, çfarë ushqimi preferoni? Pemët dhe perimet të cilat i kanë ngrënë gjatë tërë javës? Jo, ... Read More

‘Shpresoj mos të bëhet xheloz bashkëshorti’, moderatorja surprizohet në studio nga i ftuari

28/03/2019

Mbrëmja e djeshme e ‘Soiree’ me Jonida Shehun ishte për ardhjen e pranverës dhe për të gjithë atmosferën që kjo stinë e bukur sjell. Ama, ... Read More

Për Miriamin, “Betejat” – faza më e vështirë e “The Voice Kids”

17/03/2019

Të premtën nisi mbrëmja finale e Betejave e megjithëse është një fazë e shkurtër, mbart shumë emocione dhe momente sfiduese, sidomos për trajnerët të cilët ... Read More

Të gjithë fituesit në “Brit Awards 2019”

20/02/2019

Është mbajtur edhe mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019”. Yjet pjesëmarrës në këtë eveniment sivjet ishin të shumtë, ... Read More

Pink nderohet me çmimin për ‘arritje jetësore’ në “Brit Awards”

20/02/2019

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike, “Brit Awards” ka dhuruar shumë çmime për disa nga yjet e muzikës. Artistja shqiptare me famë botërore, ... Read More

Nisin provat për “Grammy Awards”, Dua Lipa pritet të dhurojë performancë spektakolare të dielën

07/02/2019

Mbrëmja më e madhe e ndarjes së çmimeve të muzikës, “Grammy Awards” po afron. Të dielën më 10 shkurt, tapeti i kuq do të shtrohet ... Read More

Dua Lipa do të performojë në “Brit Awards 2019”

24/01/2019

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve “Brit Awards”, do të mbahet më datë 20 shkurt (e mërkurë), në “The O2 Arena”, në Londër. Pjesë ... Read More

“Oscars” këtë vit mund të mbetet pa prezantues

10/01/2019

Vetëm pak javë jemi larg nga mbrëmja më e rëndësishme në Kinematografinë Botërore. Mbrëmja e madhe e çmimeve “Oscars”, thuhet se nuk kanë asnjë mikpritës ... Read More

Edhe Bebe Rexha mahniti publikun me interpretimin e saj në koncertin “Jingle Ball” të iHeart Radio

01/12/2018

Është mbajtur në Los Anxhelos të Kalifornisë mbrëmja e madhe muzikore “Jingle Ball”, e organizuar nga gjiganti i muzikës iHeart Radio. Ky koncert është realizuar ... Read More

Aktori shqiptar i “Taken” rrëfen për pse zgjodhi një rol “anti-shqiptar” në film

30/11/2018

Mbrëmja e djeshme e Soirée nuk kishte si të ishte ndryshe veçse për patriotizmin duke qenë se përkoi edhe me 28 Nëntorin. Të ftuar në ... Read More

Nga Antetokounmpo te De Rozan e Booker, momentet më të mira të mbrëmjes në NBA

05/11/2018

Mbrëmja e së dielës ka sjellë shumë rezultate befasuese në NBA. San Antonio Spurs ka pësuar humbje në shtëpi nga Orlando Magic, ndërsa befasi ishte ... Read More

Befasi në NBA, humbin Spurs, 76ers e Grizzlies

05/11/2018

Nuk ka qenë mbrëmja më e mirë e mundshme për skuadrat favorite në NBA. San Antonio Spurs ka pësuar humbje befasuese para tifozëve të saj ... Read More