Tag: mbresëlënëse

Galaxy Note 10 do të jetë telefoni më i shpejtë që Samsung 

17/07/2019

Pritet të shohim shumë teknologji mbresëlënëse në Samsung Galaxy Note 10, por kjo deri tani nuk përfshinte një procesor krejtësisht të ri. Samsung zakonisht përdor ... Read More

Kush ishte realisht heroi i golit të kualifikimit të Liverpool?

08/05/2019

13:59 | 8 Maj 2019 13:59 | 8 Maj 2019 Trent Alexander-Arnold mori të gjitha lavdatat për mençurinë e tij mbresëlënëse në golin e katërt ... Read More

Kush i ekzekuton më mirë gjuajtjet e lira, Ronaldo apo ai? Del Piero: Cristiano nuk po stërvitet shumë së fundmi

16/03/2019

Gjatë karrierës së tij mbresëlënëse, mes tjerash, Alessandro Del Piero ka qenë edhe ekspert i gjuajtjeve të lira. Nga 290 golat e shënuar, ikona e ... Read More

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

17/02/2019

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka shfaqur historinë mbresëlënëse për ish-xhudistin egjiptian Mohamed Ali Rashwan. Ai njihet si xhudist ... Read More

Messi: Te Barcelona luftojmë për gjithçka, në tre garat

31/01/2019

Barcelona është në gjysmëfinale të Copa del Rey pas një fitore mbresëlënëse 6-1 ndaj Sevillas në Camp Nou. Klubi katalunas ka arritur të shkrijë epërsinë ... Read More

Klaudia Pepa dhe Bora Zemani në krah të Ardit Gjebresë për Kënga Magjike

25/11/2018

Tre vite pasi u fitoi zemrat italianëve me performancat mbresëlënëse në “Amici”, Klaudia Pepa kthehet në Shqipëri si prezantuese e festivalit “Kënga Magjike” në krah ... Read More

Brenda fisit të shkëputur nga bota moderne (Foto/Video)

02/10/2018

Fotografi mbresëlënëse të shkrepura thellë në Amazonën e Brazilit, ku fotografi ka qëndruar për disa ditë me pjesëtarët e një fisi të shkëputur plotësisht nga ... Read More

Shaqiri arkitekt i fitores së Zvicrës ndaj Islandës, Ajeti shënon golin debutues – realizon edhe Mehmedi

08/09/2018

Zvicra ka bërë një paraqitje mbresëlënëse në ndeshjen kundër Islandës në kuadër të Grupit të Dytë në League A në Ligën e Kombeve. Sfida e ... Read More

Shfaqen pamjet e telefonit të ri Nokia me pesë kamera (FOTO)

07/09/2018

HMD duket se po punon në një grup kamerash mbresëlënëse për një telefon të ardhshëm Nokia Android. Skicat e dizajnit dhe imazhet e rrjedhura tregojnë ... Read More

Juve pritet t’ia rinovojë kontratën Mandzukicit

27/08/2018

Juventusi pritet t’i ofrojë kontratë të re Mario Mandzukicit, pas paraqitjeve mbresëlënëse në fillim të sezonit të ri. Sulmuesi kroat luajti në finale të Kampionatit ... Read More

Era pushton skenën në Luzhniki Stadium në Rusi

15/07/2018

Era Istrefi ka bërë një performancën mbresëlënëse në prag të finales së Kampionatit Botëror në Luzhniki Stadium në Rusi. Këngëtarja nga Kosova së bashku me ... Read More

Njëzetë skenat miniaturë në filma që duken krejtësisht reale

26/06/2018

Kur shikojnë filma të Hollywoodit, shikuesit mrekullohen me vendet mbresëlënëse, të tilla si: kështjellat e frikshme dhe sheshet e qyteteve magjike. Ju nuk do t’i ... Read More