Tag: mbrojë

Ja sa hapa në ditë duhet të bëni, për t’u mbrojtur nga Alzheimeri

18/07/2019

Të bërit 8.900 hapa në ditë mund të mbrojë trurin nga sëmundja e Alzheimerit, sipas një studimi. Studiuesit zbuluan lëvizjen e njerëzve të moshuar dhe ... Read More

Konsumimi i jogurtit zvogëlon rrezikun nga kanceri i zorrëve

19/06/2019

Konsumimi i dy gotave jogurt në javë, mund të mbrojë meshkujt nga rritja dhe zhvillimi i kancerit të zorrëve, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Sipas hulumtuesve ... Read More

Zbuloni pse mbathja e këpucëve të palara brenda shtëpisë mbron fëmijët nga astma!

18/06/2019

Mbathja e këpucëve të palara në ambientet e shtëpisë, mund të mbrojë dhe mund të ulë rrezikun e prekjes së fëmijëve nga astma. Kjo sipas ... Read More

Krasniqi flet pas humbjes, jep edhe një premtim

12/05/2019

7:58 | 12 Maj 2019 07:58 | 12 Maj 2019 Haxhi Krasniqi nuk ia ka dalë ta mbrojë titullin evropian në boks në kategorinë super ... Read More

Deontay Wilder e mbron titullin në maj kundër Dominic Breazeale

19/03/2019

Kampioni botëror në kategorinë e peshave të rënda, Deontay Wilder, do ta mbrojë titullin e tij kundër sfiduesit të detyrueshëm, Dominic Breazeale, më 18 maj ... Read More

Jon Jones mbron titullin në UFC 235 pas fitores me dominim ndaj Anthony Smith

03/03/2019

Jon Jones i njohur ndryshe si ‘Kocka’ ka arritur të mbrojë titullin e UFC-së në kategorinë e lehtë të peshave të rënda, pasi ka mposhtur ... Read More

Youtube ndalon komentet në videot për fëmijë (Foto)

01/03/2019

Në përpjekje që të mbrojë sa më shumë fëmijët dhe familjet, Youtube kërkon të ndalojë shkëmbimin e komenteve nga shfrytëzuesit nën 18-vjeçarë. Shumë brende ndaluan ... Read More

Whittaker mbron titullin përballë Gastelum, dueli kryesor në UFC 234

08/02/2019

Kampioni i kategorisë së mesme, Robert Whittaker, do të mbrojë titullin e kampionit të tij ndaj Kelvin Gastelum. Ky është dueli kryesor në UFC 234 ... Read More

Bullock shqetësohet gjatë gjithë kohës për sigurinë e fëmijëve

15/12/2018

Sandra Bullock ka thënë se përpiqet t’i mbrojë jashtëzakonisht shumë fëmijët e saj të adoptuar, sepse çdo ditë ka frikë se mund t’i ndodhë diçka ... Read More

Wilder-Fury, ecuria raund pas raundi

02/12/2018

Deontay Wilder do të përpiqet ta mbrojë titullin e WBC-së për pesha të rënda në Staples Center të Los Angles në Shtetet e Bashkuara të ... Read More

Joshua preferon gjumin para meçit Wilder-Fury: Do t’i shikoj vetëm momentet më të mira

01/12/2018

Deontay Wilder do ta mbrojë titullin e WBC-së për pesha të rënda ndaj Tyson Furyt. Fituesi mund të ndeshjet me Anthony Joshuan në të ardhmen, ... Read More

Top nokautet e Deontay Wilder, amerikani thjesht shkatërrues

01/12/2018

Arena Staples Center në Los Angeles do të jetë vendi ku Deontay Wilder do të tentojë të mbrojë titullin e WBC-së ndaj Tyson Fury. Është ... Read More