Tag: mbrojtës

Kafeja iu ndihmon të humbni peshë

14/09/2019

Pirja e kafesë mund të aktivizojë sistemin mbrojtës kundër yndyrnave të trupit, një zbulim ky që mund të ketë pasoja të mundshme në luftën kundër ... Read More

Gjashtë vrasësit e imunitetit

14/07/2019

Imuniteti është mekanizëm mbrojtës i organizmit tonë, ndërsa sjellja jonë, si dhe shprehitë mund ta dëmtojnë shumë. Mendoni mirë për veprimet tuaja të përditshme dhe ... Read More

Gjykata e Apelit i lë në paraburgim dy të dyshuarit për shembjen e ish-hotel Adriatikut në Mitrovicë

06/05/2019

Gjykata e Apelit, i ka refuzuar si të pabazuara, ankesat e avokatëve mbrojtës kundër caktimit të masës se paraburgimit prej një muaji, ndaj të pandehurve ... Read More

Dënohet me 25 vjet burgim për vrasjen e djalit tij të mitur

06/05/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ke refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës të akuzuarit G.B. , kundër aktgjykimit të Gjykatës Themelore ... Read More

18 vjeçarit i akuzuar për grabitje i zbutet dënimi

23/04/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, duke vendosur sipas ankesave të avokatëve mbrojtës ka marr vendim në rastin e të akuzuarit Sh.T. “Aktgjykimi i shkallës së ... Read More

Man Utd po e thyen rekordin e transferimeve në verë

02/04/2019

Manchester United duket se e ka ndarë mendjen se cilin mbrojtës ta transferojë gjatë afatit kalimtar të kësaj vere. Manchester Unite është duke e kërkuar ... Read More

Apeli refuzon një ankesë për hedhje të aktakuzës

14/03/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pabazuara ankesat e avokatëve mbrojtës, për hedhje të aktakuzës dhe kundërshtim të provave, në rastin ... Read More

Dy shqiptarë në formacionin e javës në Kroaci  – Ismajli dhe Rrahmani sundojnë në mbrojtje

26/02/2019

Dy mbrojtës shqiptarë janë përfshirë në formacionin më të mirë të javës së 22-të të Superligës kroate të njohur si 1. HNL. Bëhet fjalë për ... Read More

Ramos: Kurrë nuk kam ëndërruar që mund t’i shënoj 100 gola

10/01/2019

Sergio Ramos ka deklaruar se nuk ka ëndërruar asnjëherë të shënojë 100 gola, pasi misioni i tij si mbrojtës ka qenë t’i ndalojë ato. Spanjolli ... Read More

Mbetet në fuqi edhe për dy muaj paraburgimi për tre të dyshuarit në vrasjen e Ivanoviqit

03/01/2019

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës, kundër vazhdimit të masës së paraburgimit prej dy muajsh ... Read More

VMRO: Nepotizmi dhe korrupsioni, simbol i qeverisë kriminale

17/04/2018

17 April 2018 / 11:57 Nepotizmi dhe korrupsioni janë bërë simbol mbrojtës i karakterit kriminal të qeverisë. Çdo ditë po vërtetohet se Zaev dhe rrethi ... Read More

“Transporter”, kërkohet përjashtim i gjykatësve

13/04/2018

13 April 2018 / 13:14 Në rastin “Transporter” nga ana e avokatëve mbrojtës është kërkuar përjashtim i këshillit gjyqësor.  Siç njofton gjykata, avokati Dimitar Dengov ... Read More