Tag: mbrojtur

Vrasin virusin/ Shpëlarësit e gojës na mbrojnë nga Covid-19

14/05/2020

Shpëlarësit e gojës kanë potencialin për të na mbrojtur kundër Covid-19, pasi vrasin virusin përpara se të infektojë qelizat njerëzore. Kështu thuhet në një studim ... Read More

10 këshilla për t’u mbrojtur nga koronavirusi

24/02/2020

Mënyra më e mirë për t’u mbrojtur nga koronavirusi është duke u kujdesur për higjienën personale. Ja 10 këshilla për t’u mbrojtur nga koronavirusi nga ... Read More

ZYRTARE: PSG shpallet kampion i Ligue 1

21/04/2019

PSG e ka mbrojtur edhe zyrtarisht titullin e Ligue 1. PSG e ka fituar për herën e dytë me radhë titullin e Ligue 1, pasi ... Read More

Allegri godet kritikët e Juves: Serie A nuk është e lehtë

14/04/2019

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, ka mbrojtur sukseset e skuadrës së tij në Serie A, duke thënë se liga nuk është e lehtë siç mendojnë ... Read More

Ish-sulmuesi i Argjentinës: Messi vuan si argjentinas

01/04/2019

Ish-sulmuesi i Argjentinës, Martin Palermo, e ka mbrojtur Lionel Messin nga kritikat e shumta dhe i ka bërë thirrje vendit të tij ta përkrahë magjistarin ... Read More

UFC 235: Gjithçka që duhet të dini për duelin ndërmjet Jon Jones dhe Anthony Smith

27/02/2019

Jon Jones kthehet në Tetëkëndësh fundjavën që vjen për ta mbrojtur titullin e UFC-së më kategorinë e lehtë të peshave të rënda kundër Anthony Smith. ... Read More

Bëhen 30 vjet nga greva e minatorëve të Trepçës

20/02/2019

Para 30 viteve minatorët e Trepçës kishin filluar grevën e urisë për të mbrojtur Kosovën nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit, duke shënuar kështu fillimin e ... Read More

Pasi fitoi në finalen e Super Bowl: Gisele Bundchen i dhuron një puthje pasiononte bashkëshortit kampion, Tom Brady

04/02/2019

New England Patriots ishte shpallur kampion i NFL-it, duke mbrojtur titullin e fituar vitin e kaluar. Ndeshja kryesore të vitit nga shkallët e stadiumit e ... Read More

“27 prilli”, fjalët përfundimtare të Prokurorisë

31/01/2019

31 Janar 2019 / 15:42 Dëshmitari i mbrojtur në rastin e 27 prillit e drejtoi gishtin nga ish kryeministri Nikolla Gruevski si organizator i hyrjes ... Read More

Keith Thurman rikthehet pas mungesës dyvjeçare për ta mbrojtur titullin kundër Josesito Lopez

27/01/2019

Boksieri amerikan, Keith Thurman, e ka mbrojtur titullin WBA në kategorinë e peshave të mesme të lehta, pas mungesës dyvjeçare në ring. 30-vjeçari triumfoi me ... Read More

Ju thoni se të gjitha transferimet janë kontraverse – Valverde mbron blerjen e Boateng

23/01/2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka mbrojtur transferimin e Kevin – Prince Boateng duke thënë se mediat kanë qenë kritike për të gjitha transferimet. Boateng ... Read More

Modric pas humbjes nga Sociedadi: Faji nuk është i trajnerit, por i lojtarëve

07/01/2019

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, e ka mbrojtur trajnerin Santiago Solari pas humbjes nga Real Sociedadi me rezultat 0-2. Kroati ka thënë se faji ... Read More