Tag: mbushur

Kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë

26/03/2020

Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll.Edhe pse është diskutuar për përfundimin e parakohshëm të pjesës më të madhe ... Read More

Çfarë të shtroni e çfarë të shmangni në tryezën e Vitit të Ri

28/12/2019

Natën e Vitit të Ri të gjitha amvisat preferojnë që tavolina të jetë e mbushur plot. Madje shpeshherë ushqimet që gatuhen, nuk konsumohen dot as ... Read More

Terapia e mrekullueshme japoneze me ujë: E djeg dhjamin, e rregullon tretjen dhe i largon dhimbjet e nyjave

24/12/2019

Interneti është i mbushur me dieta të panumërta, receta e ilaçe për humbje të peshës, dhe një prej tyre qëndron e veçuar për efikasitet dhe ... Read More

Shikoni dorën dhe mësoni si të parandaloni mbipeshën

05/12/2019

Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe Interneti është i mbushur me plane të ndryshme diete, por jo të gjithë janë efektivë. Plus, duhet ... Read More

Karakteristikat e personave të lindur në muajin dhjetor

01/12/2019

Ditëlindjet e ‘shigjetarëve’ po afrohen.Dhjetori është i mbushur me dashuri dhe festa. Por, po ashtu është muaj me shumë ditëlindje, dhe fëmijët e lindur në ... Read More

Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë, policia jep detaje

17/11/2019

12:51 | 17 Nentor 2019 Ilustrim 12:51 | 17 Nentor 2019 Mbrëmjen e së shtunës, Prishtina ka qenë e mbushur me tifozë që kanë ardhur ... Read More

Terapia e mrekullueshme japoneze me ujë: E djegë dhjamin, e rregullon tretjen dhe i largon dhimbjet e nyejve

23/10/2019

Interneti është i mbushur me dieta të panumërta, receta e ilaçe për humbje të peshës, dhe një prej tyre qëndron e veçuar për efikasitet dhe ... Read More

Kjo lloj mandarine e lufton gripin më mirë se antibiotikët

17/10/2019

Mandarina e gjelbër, që është një frutë që rritet në Shqipëri, është e mbushur me vitaminë C, e cila është shumë e nevojshme për funksionimin ... Read More

Nëna ‘shokohet’ pasi zbulon se ç’ishte shenja në gojën e vajzës së saj

03/06/2019

Një nënë e shqetësuar ishte mbushur me frikë kur e vërejti një shenjë të madhe të zezë në qiellzën e gojës së vajzës së saj.Darian ... Read More

Pakënaqësi brenda PSD-së

11/05/2019

Është mbushur një vit që kur PSD-së i janë shtuar një numër i madh anëtarësh, kryesisht ata që kanë dal nga Lëvizja Vetëvendosje. U tha ... Read More

Iu vdiq nëna nga kanceri, familja nga Gjilani akuzon “mjekun popullor” nga Bujanovci që ua shiti ilaçet

02/05/2019

Tri ditë pasi që i ka mbushur 60 vjet E.Rrahmani nga qyteti i Gjilanit ka vdekur. Ajo që një kohë ishte qenë e diagnostikuar me ... Read More

Cila është skuadra më e mirë: Dortmund 2012, Monaco 2016 apo Ajax 2019?

02/05/2019

f545bfa85cc9ba4ef66f97f99c4f0df1 Duket sikur ne jemi dëshmitarë të historisë me ekip aktual të Ajaxit. I mbushur me talente të reja që nuk kanë frikë, ekipi i ... Read More