Tag: mbushura

Hani pesë arra dhe prisni katër orë për efektin çudibërës

31/12/2019

Arrat konsiderohen si super-ushqim sepse janë të mbushura me vlera ushqyese, duke përfshirë fenolet, vitaminë E, antioksidantë etj.Këto janë disa nga të mirat shëndetësore që ... Read More

Hani këto ushqime, nëse doni të jetoni më gjatë

05/10/2019

Ushqimet që duhet të konsumoni për të jetuar më gjatë Arrat Arrat janë shumë të shëndetshme dhe të mbushura me mikroelemente të cilat ndihmojnë në ... Read More

“Sofra e Ramazanit”, bënë bashkë çdo vit qytetarët e Kamenicës (Foto/Video)

20/05/2019

Rrugët e qytetit të Kamenicës mbrëmë kanë qenë të mbushura me qindra agjërues, të cilët u mblodhën për të bërë iftar së bashku. E, ky ... Read More

Si ndikon në trup sheqeri që gjendet në alkool

14/05/2019

Fakti se pijet alkoolike janë të mbushura me kalori boshe dhe nuk kanë vlera ushqyese është lajm i keq sepse kjo nënkupton që shtoni peshë ... Read More

Çfarë i ndodhë trupit kur hani hurma çdo ditë?

08/05/2019

Hurmat janë shumë të shijshme dhe të ëmbla, por gjithashtu të mbushura me shumë vlera ushqyese, vitamina, antioksidantë, sheqerna që treten lehtë dhe mikronutrientë që ... Read More

Zbulohen vazot e lashta kineze, me lëngun që besohej se sillte përjetësinë (Foto)

05/03/2019

Arkeologët kanë gjetur në Kinë, vazot e vjetra rreth 2,000 vjet, të mbushura me lëngun që besohet se sillte përjetësinë dhe i bënte njerëzit e ... Read More

Zgjatjani vetes jetën duke ngrënë një grusht arra në ditë

05/02/2019

Të mbushura me proteina, fibra dhe shumë vitamina e minerale, nuk është befasuese që për shumicën e personave që pëlqejnë të ushqehen shëndetshme, arrat janë ... Read More

Xhepçishtë, rreth 300 nxënës mësojnë në kushte të rrezikshme

30/01/2019

30 Janar 2019 / 13:13 Ujë që rrjedh nga llambat elektrike, klasa të mbushura me kova, oborr i pa pastruar nga bora. Kjo është gjendja ... Read More