Tag: mbylljen

Zgjedhjet për kryetar në katër komunat në veri të Kosovës, vetëm dy kandidatë nga partitë shqiptare

18/04/2019

Kanë mbetur dhe disa orë deri në mbylljen zyrtare të afatit kohor për partitë politike, që t’i paraqesin kandidatët e tyre potencialë për kryetarë të ... Read More

Kuvendi voton në parim projektligjin që ndalon lojërat e fatit

28/03/2019

Grupet parlamentare të Kuvendit të Kosovës kanë mbështetur në parim Projektligjin për mbylljen e lojërave të fatit. Me 63 vota pro e tri abstenime, ka ... Read More

Mustafa: Në vend të lojërave të fatit të zhvillojmë një iniciativë të përbashkët për hapje të vendeve të punës

22/03/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për mbylljen e lojërave të fatit. Mustafa në llogarinë e tij ... Read More

Interi nuk e apelon dënimin, por kërkon ta mbush stadiumin me fëmijë

08/01/2019

Interi kanë vendosur të mos e apelojë dënimin për mbylljen e stadiumit, por kanë kërkuar që fëmijët ta mbushin San Siron për ndeshjen e ardhshme ... Read More

Hyn në fuqi ligji, Shqipëria pa kazino

01/01/2019

Ka hyr në fuqi të martën ligji për mbylljen e pikave të basteve sportive dhe kazinove elektronike, në të gjithë Shqipërinë. Vendimi i qeverisë për ... Read More

Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 75 vota pro projektligjin për mbylljen e lojërave të fatit

25/10/2018

Me 75 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë votoi sot nen për nen dhe në tërësi ligjin për mbylljen e lojërave të fatit më datën 31 ... Read More

KE rezolutë për Shqipërinë lidhur me kompensimin e pronave

23/09/2018

Komiteti i Ministrave të Këshillit të Evropës ka miratuar rezolutën për mbylljen e procesit të mbikëqyrjes të masave të përgjithshme për grupin e punës që ... Read More

Barcelona është gati të pres deri në ditën e fundit për nënshkrimin e një mesfushori tjetër, katër yje në listën e dëshirave

11/08/2018

Me vetëm tre javë deri në mbylljen e afatin kalimtar të transferimeve, Barcelona dëshiron të nënshkruajë edhe me një mesfushor tjetër në ditët e fundit. ... Read More

Basha: 45 biznese mbyllen çdo ditë nga “banda e hajdutëve të Rilindjes”

08/08/2018

Kryetari i Partisë Demokratike (PD) Lulzim Basha ka hedhur fajin te qeveria për mbylljen masive të bizneseve. Ai përmes një postim në “Twitter”, ka thënë ... Read More

Projektligji për RTK, AGK kundërshton mbylljen e komisionit parlamentar

20/06/2018

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës kundërshton mbylljen e komisionit parlamentar për Administratë publike, qeverisje lokale dhe media ku po shqyrtohej projektligji dhe skema e financimit ... Read More

Ledion Liço konfirmon: Top Music Awards rikthehet pas 2 vitesh

19/04/2018

Para dy vitesh, në vitin 2016, Top Channel lajmëroi mbylljen e spektaklit “Top Fest” për të nisur më pas “Top Music Awards”. Pas qershorit të ... Read More

Arratisen pesë elefantë, bllokojnë autostradën në Spanjë (Video)

02/04/2018

Arratisja e pesë elefantëve ka shkaktuar mbylljen e një autostrade në Spanjën jug-lindore. Kafshët gjigante u arratisën nga një automjet i rrëzuar dhe sipas raportimit ... Read More