Tag: mbylljen

Zgjedhjet për kryetar në katër komunat në veri të Kosovës, vetëm dy kandidatë nga partitë shqiptare

18/04/2019

Kanë mbetur dhe disa orë deri në mbylljen zyrtare të afatit kohor për partitë politike, që t’i paraqesin kandidatët e tyre potencialë për kryetarë të ... Read More

Kuvendi voton në parim projektligjin që ndalon lojërat e fatit

28/03/2019

Grupet parlamentare të Kuvendit të Kosovës kanë mbështetur në parim Projektligjin për mbylljen e lojërave të fatit. Me 63 vota pro e tri abstenime, ka ... Read More

Mustafa: Në vend të lojërave të fatit të zhvillojmë një iniciativë të përbashkët për hapje të vendeve të punës

22/03/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për mbylljen e lojërave të fatit. Mustafa në llogarinë e tij ... Read More

Interi nuk e apelon dënimin, por kërkon ta mbush stadiumin me fëmijë

08/01/2019

Interi kanë vendosur të mos e apelojë dënimin për mbylljen e stadiumit, por kanë kërkuar që fëmijët ta mbushin San Siron për ndeshjen e ardhshme ... Read More

Hyn në fuqi ligji, Shqipëria pa kazino

01/01/2019

Ka hyr në fuqi të martën ligji për mbylljen e pikave të basteve sportive dhe kazinove elektronike, në të gjithë Shqipërinë. Vendimi i qeverisë për ... Read More