Tag: mbyllur

Mbyllen qendrat e votimit në komunat veriore

19/05/2019

Janë mbyllur qendrat e votimit në Mitrovicën Veriore. Demokracia në Veprim në një konferencë për media, ka njoftuar se procesi i zgjedhjeve për kryetar të ... Read More

Përshëndetja e ngrohtë e Thaçit me Merkelin dhe Macronin (Video)

30/04/2019

Pas pesë orësh diskutimesh, mbrëmë është mbyllur Samitit i Berlinit, i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron. Liderët e Ballkanit ... Read More

Mbyllen vendvotimet, pjesëmarrja deri në orën 18:30 ka qenë 39.71%

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T19:24:23+02:00 Vendvotimet janë mbyllur në ora 19:00. Deri në ora 18:30, kanë votuar 662 827 votues, ose 39.71%. Ky rezultat del nga 91,54% e ... Read More

Çair, mbyllen qendrat e votimeve

21/04/2019

Në komunën e Çairit janë mbyllur qendrat e votimit. Procesi zgjedhor ka vijuar për gjithë ditën i qetë dhe pa probleme. Ajo që vërehet në ... Read More

Parregullsi në Studeniçan, mbyllet një vendvotim

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T14:04:33+02:00 Vendvotimi 2344 në komunën e Studeniçanit mbetet i mbyllur. Ky vendvotim numëron 74 votues dhe ndodhet në fshatin Gaber. Sipas informatave nga banorët ... Read More

Barcelona 2:1 Real Sociedad, notat e lojtarëve

20/04/2019

22:45 | 04/20/2019 Barcelona e ka mbyllur me fitore edhe xhiron e 33-të në La Liga. Në ‘Camp Nou’, katalanët kanë arritur që ta mposhtin ... Read More

Barcelona gjithnjë e më afër titullit, fiton edhe ndaj Sociedad

20/04/2019

Skuadra e Barcelonës e ka mbyllur me fitore edhe xhiron e 33-të në kampionatin spanjoll. Lojtarët e Ernesto Valverde kanë shënuar fitore të vështirë, me ... Read More

Bayern Munich shënon fitore minimale ndaj Werder, ruan kreun e tabelës

20/04/2019

Skuadra e Bayern Munich e ka mbyllur me fitore edhe xhiron e 29-të të Bundesligas. Bavarezët kanë shënuar fitore minimale kundër Werder Bremen, me rezultatin ... Read More

Presidencialet, votojnë të burgosurit dhe të sëmurët

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T16:24:18+02:00 Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës”. Ata mbajnë ... Read More

Lista Serbe, i vetmi subjekt serb që garon në komunat veriore

19/04/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbyllur afatin e aplikimit për certifikim të subjekteve politike që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarë ... Read More

Këto janë rezultatet e pjesëve të para në Ligën e Evropës – Shpërthen Chelsea

18/04/2019

Këto janë rezultatet e pjesëve të para në Ligën e Evropës – Shpërthen Chelsea Janë mbyllur pjesët e para të katër takimeve çerekfinale në kuadër ... Read More

Mbyllet pa miratimin e ndonjë rezolute seanca për migrimin

11/04/2019

Kuvendi i Kosovës ka mbyllur seancën e jashtëzakonshme pa miratimin e ndonjë rezolute në lidhje me migrimin e kosovarëve. Pas diskutimeve nga deputetët, në fund ... Read More