Tag: mëdha

Pesë probleme të çifteve të martuara që mund të zgjidhen më lehtë seç e mendoni

17/03/2019

Krizat ndodhin në jetën e të gjitha çifteve. Ato mund të jenë të mëdha ose të vogla. Disa çifte divorcohen pas 2-3 vitesh martesë, ndërsa ... Read More

Sa më i errët alkooli, aq më shumë mahmurllëk

14/03/2019

Kur pimë alkool, pijet të cilat nuk janë të tejdukshme, por të ngjyrosura, shanset më të mëdha janë që të nesërmen të vuajnë nga mahmurllëku ... Read More

Shqipëria në “Eurovision 2019”, kompozitorja Rushiti flet për pritshmëritë dhe përgatitjeve për përfaqësim dinjitoz në Izrael

14/03/2019

“Eurovision” është një prej kompeticionet më të mëdha të muzikës evropiane, pjesë e së cilit është edhe Shqipëria tash e 15 vite. Me përfaqësime nga ... Read More

Promovuesi i Joshuas thotë se dueli ndaj Wilder mund të ndodhë gjatë këtij viti

12/03/2019

Promovuesi Eddie Hearn ka thënë se gjasat janë të mëdha që dueli i unifikimit të titujve, ndërmjet Anthony Joshuas dhe Deontay Wilderit, të ndodhë gjatë ... Read More

Noizy mysafir special i Raf Camoras, peformoi para 16 mijë adhuruesve në Koln

10/03/2019

5 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Është një prej arenave më të mëdha në Evropë, por Lanxess Arena nuk arriti që të përmbushë ... Read More

Koha që Zidane të vendosë – oferta nga Real Madridit, PSG, Chelsea dhe Juventusi

08/03/2019

Ish trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka tërhequr interesimin e katër klubeve të mëdha evropiane dhe pritet të vendosë së shpejti për të ardhshmen. ... Read More

Lille konfirmon se ka refuzuar 80 milionë euro nga Kina për Pepen

08/03/2019

Nicolas Pepe është njëri nga yjet më të mëdha këtë edicion në Ligue 1. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë ka pasur paraqitje fantastike me Lillen, ... Read More

Notat e lojtarëve, PSG 1-3 Manchester United: Lukaku e Rashford shkëlqejnë, mbrojtja e parisienëve në gjumë

06/03/2019

Manchester United ka bërë njërën nga ndeshjet më të mëdha në histori të klubit, duke arritur pa dhjetë lojtarë kryesorë të fitojë si mysafirë i ... Read More

Përfaqësuesit e partive politike tregojnë nëse janë opsion real zgjedhjet e parakohshme

06/03/2019

Zgjedhjet e parakohshme po shihen nga partitë më të mëdha opozitare, jo vetëm si opsion për realizimin e ambicieve të tyre për të marrë pushtetin, ... Read More

Bayerni interesohet për Wilfried Zahan

06/03/2019

Bavarezët kanë paralajmëruar ndryshime të mëdha në të gjitha repartet e skuadrës. Bayern Mynih i është bashkuar një numri të madh të skuadrave që kanë ... Read More

Mourinho: Barcelona më e fortë se në të kaluarën, Rakitic njëri nga lojtarët më të nënvlerësuar në botë

03/03/2019

16 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Jose Mourinho ka folur fjalë të mëdha për Barcelonën dhe mesfushorin e tyre kroat, Ivan Rakitic. Portugezi ... Read More

Liverpooli dhe Chelsea në garë për Maxi Gomezin

03/03/2019

Sulmuesi i talentuar i Celta Vigos, Maxi Gomez ka futur në ‘luftë’ dy klubet e mëdha angleze, Liverpoolin dhe Chelsean.   Liverpooli po përgatit një ... Read More