Tag: mëdha

Një tjetër aktore braktis Portokallinë e TCH

19/09/2020

Sezoni i ri i spektaklit të humorit Portokalli pritet të nisë me disa mungesa të mëdha. Emra të njohur nga trupa e aktorëve kanë dhënë ... Read More

Gjyshet shqiptare zjenin këtë bimë që rritet në çdo shtëpi/ Kuron të gjitha sëmundjet dhe ju jep fuqi

24/08/2020

Ndikon shkëlqyeshëm si mjet këndelljeje dhe qetësimi, por meritat më të mëdha i ka si pastrues efikas i sekrecionit të mushkërive. Nenexhiku, menta apo peperminti ... Read More

7 sekrete për t’u bërë femra, nga e cila asnjë burrë NUK mund të largohet

22/08/2020

Një nga misteret më të mëdha të kohës sonë janë edhe marrëdhëniet apo jo? Njerëzit janë të trembur prej tyre, kanë frikë prej tyre dhe ... Read More

Sa e kishin rrogën Enver dhe Nexhmije Hoxha dhe çfarë mund të blije me ato rroga?

18/08/2020

Në kapitalizëm pabarazitë dhe diferencat janë të mëdha, kryesisht kjo pabarazi arrihet përmes sipërmarrjes dhe iniciativës së lirë. Ajo që shqetëson shqiptarët sot 30 vite ... Read More

Femra që ka këtë shenjë horoskopi është më besnike nga të gjitha

16/08/2020

Dy cilësitë e saj më të mëdha janë ndjeshmëria dhe durueshmëria. Ka karakter të butë, mirëpo nuk do të thotë që me të mund të ... Read More

Kështu duket Siluri, përbindëshi i liqenit të Badovcit

16/08/2020

Në liqenin artificial të Badovcit jeton siruli, një prej krijesave më të mëdha e të frikshme të Kosovës. Gjatësia e tij mund të arrij deri ... Read More

A mund të infektoheni dy herë me koronavirus?

29/07/2020

Është një prej pyetjeve më të mëdha të momentit. A mund të merret vërtet Covid 19 dy herë? Shkencëtarët në fakt, nuk janë shumë të ... Read More

Nëse e ngrini në frigorifer mishin një kohë të gjatë, duhet ta dini këtë gjë

02/06/2020

Nëse tashmë keni blerë sasi të mëdha mishi për rezervë, është e nevojshme të dini si ta vendosni drejt atë mish në frigorifer me ngrirje ... Read More

Trajtoni infeksionet urinare me çajin e mustaqeve të misrit

25/05/2020

Mustaqet e misrit mbartin vlera të mëdha kurative pasi janë të pasura me antioksidantë dhe ushqyes siç janë kaliumi, kalciumi, vitaminat B2, C dhe K, ... Read More

“Luaja poker dhe kam humbur mbi 6 mln euro, por nuk isha i varur”, rrëfimi i veçantë i ish-lojtarit të Juventusit

15/05/2020

Niklas Bendtner, sulmuesi danez, i cili në të kaluarën ka luajtur për skuadra të mëdha si Juventusi dhe Arsenali është shprehur se në të kaluarën ... Read More

Shtatzënë në kohë coronavirusi: Ç’duhet të dini

17/04/2020

Shtatzënia në kohë pandemie, sigurisht që shoqërohet me frikë dhe dilema më të mëdha se ato në kohëra normale Shumë vajza/gra presin të sjellin në ... Read More

Përshpejtohet shkrirja e akullnajave në Grenlandë në dhe Antarktidë

12/03/2020

Sipërfaqet më të mëdha të akullit në botë, Grenlanda dhe Antarktida janë duke humbur masat që kanë për gjashtë herë më shpejt në krahasim me ... Read More