Tag: mëdhenj

Si të bëni gjumë të mirë? Bëni kamping ose shmangeni celularin

25/04/2019

Përdorimi i celularit apo i tabletit, si dhe shikimi i televizorit janë shkaktarë të mëdhenj të pagjumësisë. Është mirë që para se të flini t’i ... Read More

Ky fëmijë në foto, sot është më i suksesshmi në botën e futbollit

22/04/2019

Futbollistët më të mëdhenj nganjëherë na befasojnë me fotot që i postojnë. Yjet e futbollit postojnë fotot nga më të ndryshme, gjersa tash së fundmi ... Read More

Juve ia plotëson dëshirën Ronaldos, e transferon yllin e Liverpoolit

19/04/2019

Juventus janë të gatshëm t’i sjellin emra të mëdhenj Cristiano Ronaldos në skuadër gjatë verës së vitit 2019. Cristiano Ronaldo raportohet se është shprehur i ... Read More

Aktori i njohur shtrihet në spital në Mal të Zi

22/03/2019

Johnny Depp është një ndër aktorët më të mëdhenj të kohës së tashme në botën e hollivudit dhe përbën lajm çdo lëvizje e tij.Aktori aktualisht ... Read More

Johnny Depp probleme me qafën, përfundon në një prej spitaleve të Malit të Zi

22/03/2019

Johnny Depp është një ndër aktorët më të mëdhenj të kohës së tashme në botën e hollivudit dhe përbën lajm çdo lëvizje e tij. Aktori ... Read More

Pirja e duhanit i dyfishon shanset për t’u verbëruar

14/03/2019

Pirja e duhanit është një prej shkaktarëve më të mëdhenj të vdekjeve dhe sëmundjeve në botë. Vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, çdo vit vdesin 78,000 ... Read More

‘Njëqind vjet vetmi’ e Garcia Marquez, së shpejti në Netflix

07/03/2019

Gabriel Garcia Marquez është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj të shekullit të kaluar. Meksikani ka shkruar një numër të madh të romaneve duke përfshirë ... Read More

Rrëfimi për atletin amerikan Jesse Owens që rrëzoi teorinë e Hitlerit për superioritetin e racës ariane – miqësia me rivalin gjerman dhe injorimi nga presidenti i Amerikës

06/03/2019

James Cleveland “Jesse” Owens  është njëri nga atletët më të mëdhenj amerikan i të gjitha kohërave. Ai ishte lindur në shtator të vitit 1913. Fama ... Read More

Ajo u shfaq me aksesorin më të shtrenjtë në histori: Lady Gaga me gjerdan 30 milionë dollarësh në qilimin e kuq të Oscarit

25/02/2019

Lady Gaga ishte një nga yjet më të mëdhenj mbrëmë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar. Së bashku me Bradley Cooperin kishte realizuar filmin, ... Read More

Cardi B si ‘perlë’ në “Grammy Awards”, u deshën pesë veta ta ndihmojnë me fustanin gjatë parakalimit në tapetin e kuq

11/02/2019

Ajo është një nga yjet më të mëdhenj të muzikës së momentit. Pra, është e natyrshme që Cardi B mendoi një paraqitje më ekstravagente për ... Read More

Nga Vinicius Junior te Zaniolo e Jadon Sancho, UEFA zgjedh 50 futbollistët e së ardhmes – Arijanet Muriqi në mesin e tyre

10/02/2019

Yjet më të mëdhenj të futbollit botëror janë futur në vitet e tyre të fundit të karrierës. Por shumë futbollistë të rinj e të talentuar ... Read More

Bartomeu: Jemi duke e përgatitur ekipin për epokën pas pensionimit të Lionel Messit

07/02/2019

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka thënë që po investojnë në lojtarë të mëdhenj pasi që duhet të përgatiten për epokën pa pensionimit të ... Read More