Tag: Mediat

Policia: Aksioni në veri nuk ka të bëjë me vrasjen e Zymberit e Ivanoviqit, të arrestuar disa policë dhe qytetarë

28/05/2019

Policia e Kosovës, nëpërmjet një komunikate për media ka demantuar mediat serbe se operacioni policor i ndërmarrë në veri lidhet me vrasjen e policit, Enver ... Read More

OSBE për protestën në Shqipëri: Të mos përsëriten aktet e 11 majit

25/05/2019

Përmes një deklarate për mediat, prezenca e OSBE në Shqipëri thekson se dhuna është e papranueshme dhe se trazirat nuk mund të zëvendësojnë angazhimin politik ... Read More

Sondazhet serbe: Shumica e qytetarëve në Serbi mendojnë se pushteti aktual do ta njohë Kosovën

19/05/2019

Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe njohjen e Republikës së Kosovës nga ... Read More

Basha, mesazh Ramës: Nuk do të ketë asnjë hap pas

14/05/2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat pasditen e së martës, deklaroi se protesta e ditës së djeshme ishte “një marshim ... Read More

Pallati mbretëror i zemëruar me Meghan Markle, merr vendimin e papritur ndaj saj

13/05/2019

19:53 | 13 Maj 2019 19:53 | 13 Maj 2019 Martesa e tyre bëri bujë të madhe në mediat rozë. Dukesha Meghan Markle që nga ... Read More

Eskalojnë mediet serbe: Thaçi dhe Daut Haradinaj duhet të shkojnë në Hagë

12/05/2019

Mediat serbe kanë zgjedhur që në botimet e nesërme të gazetave të merren me politikanë kosovarë. Mediat në Serbi në faqet e para të gazetave ... Read More

Alarmohen serbët: Ushtria e Kosovës pjesë e stërvitjes së NATO-s në Kroaci

12/05/2019

Mediat serbe janë alarmuar nga pjesëmarrja e Ushtrisë së Kosovës në stërvitjen e NATO-s “Immediate Response 19”, nikoqire e të cilës është Kroacia. Ftesa për ... Read More

Haliti nuk e konfirmon shkuarjen e Kadri Veselit në Hagë – më ka thënë se do të shkojë në një konferencë

03/05/2019

Pasdite mediat kanë raportuar se kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka udhëtuar për në Hagë për t’u intervistuar nga prokurorët e Gjykatës Speciale. Ky lajm ... Read More

‘Azra’ po martohet me aktorin e njohur?

18/04/2019

Mediat turke kanë zbuluar lidhjen e re të aktores Alina Boz. Karrierën si aktore e nisi herët dhe ani pse e re në moshë ajo ... Read More

“Kur Vuçiq gjendet në vështirësi, mediat serbe publikojnë FAKE NEWS”: Veteranët kroatë po i trajnojnë shqiptarët, për të marrë veriun!

17/04/2019

Mediat në Serbi për një kohë spekulojnë se gjeneralët e pensionuar kroatë do të marrin një rol të rëndësishëm në Ushtrinë e Kosovës. “Veteranët e ... Read More

Publikohet fotografia e parë e foshnjës së Burak Ozçivit dhe Fahriye Evcen

16/04/2019

Mediat turke e kanë publikuar foton e parë të foshnjës së dy aktorëve të famshëm turq. Para tre ditësh, aktorët e njohur turq, Burak Ozçivi ... Read More

ASHMAA publikoi raportin e parë për fushatën

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T19:22:32+02:00 Në nëntë ditët e para të fushatës, mediat kombëtare më shumë janë koncentruar në aktivitetet e kandidatëve presidencialë, ndërsa disa prej tyre në ... Read More