Tag: mediave

Dua Lipa dhe Anwar Hadid nuk kanë ndërmend të qëndrojnë larg njëri tjetrit

09/08/2019

09:48 | 08/09/2019 Emri i Duas dhe Anwarit po mbushin titujt e mediave rozë. Dua Lipa dhe Anwar Hadid ka javë që kanë filluar të ... Read More

Kërcënimi për mjet shpërthyes u bë përmes telefonit (Foto/Video)

24/05/2019

Majori Shkëlzen Xhafa, ka thënë para mediave se kërcënimi për mjete të dyshuara ka ardhur përmes një telefonate. “Rreth orës 10:30 kemi marrë një thirrje ... Read More

Në 2009, mori famë dhe u sulmua për tetënjakët, por ja si duken ata sot

21/05/2019

Nadia Suleiman ishte në faqet e të gjitha mediave në vitin 2009, kur ishte shtatzënë me tetë bebe.Ajo mbeti shtatzënë nëpërmjet metodave artificiale, dhe u ... Read More

Nisma Socialdemokrate: Gjykata Kushtetuese ka legalizuar vendimet e kohës së Millosheviqit

21/05/2019

Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, nëpërmjet një komunikate dërguar mediave ka shprehur shqetësim në lidhje me zhvillimet e fundit rreth çështjes kontestuese në mes të ... Read More

PSD: Edhe një punëtor i vdekur, shteti askund

24/04/2019

Partia Socialdemokrate, nëpërmjet një komunikate dërguar mediave ka reaguar pas vdekjes së punëtorit Valon Behrami, 27-vjeçar, i cili humbi jetën tragjikisht nga shembja e ish-hotelit ... Read More

Liria e mediave, përmirësohet gjendja në Maqedoninë e Veriut

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T15:35:58+02:00 Maqedonia e Veriut këtë vit ka shënuar ngjitje sa i përket lirisë së mediave në pesë vitet e fundit. Organizata “Reporterët pa Kufij” ... Read More

Mediet e huaja jehonë Shqipërisë turistike

18/04/2019

Shqipëria është pjesë e destinacioneve që duhet të vizitohen gjatë 2019 në listat e mediave dhe blogjeve të huaja të udhëtimit. Në harkun kohor të ... Read More

AMM: Gjykata Themelore II ndikon ndaj procesit zgjedhor

17/04/2019

Alsat 2019-04-17T18:55:14+02:00 Asociacioni maqedonas i mediave ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore 2 se Televizioni “1” duhet të dëmshpërblehet me 100 mijë euro ndërsa ... Read More

KMSHK diskuton për Kodin e Mediave si nevojë për ndryshimin dhe plotësimin e tij

15/04/2019

Duke marrë parasysh zhvillimet e fundit teknologjike, sidomos në fushën e mediave online, shpeshherë është diskutuar për nevojën e ndryshimit dhe plotësimit të Kodit të ... Read More

Fshati me numrin më të madh në botë të binjakëve identikë (Foto)

10/04/2019

Një fshat në Nigeri ka fituar vëmendjen e mediave botërore për faktin se aty lindin një numër i madh i binjakëve identikë, ku besohet se ... Read More

Anketat para zgjedhjeve, armë në duartë e partive politike

31/03/2019

Me afrimin e zgjedhjeve presidenciale, partitë politike nëpërmjet mediave kanë filluar publikimin e rezultateve të anketave dhe sondazheve, të cilat shpesh herë japin rezultate shumë ... Read More

Lady Gaga spekulohet për një lidhje me aktorin Jeremy Renner

23/03/2019

Lady Gaga është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes së mediave rozë. Tani jo më për sukseset e saj, por për jetën private dhe dyshimet ... Read More