Tag: megjithatë

Horoskopi javor: Kush do të detyrohet të merret me obligimet e mbetura afariste, dhe kush me problemet e dashurisë

04/03/2019

Kujt ky dimër megjithatë do t’ia ngrohë zemrën dhe kush do të detyrohet t’ia thotë lamtumirën dashurisë për një kohë Kjo javë është momenti i ... Read More

Kjo shtëpi tani është për 120 mijë euro më lirë, sepse askush nuk dëshiron të jetojë atje – shkaku i varreve! (Foto)

29/01/2019

Me krizën e strehimit një ulje çmimi do të ishte shumë e favorshme. Megjithatë, duket se jetesa në një varrezë është një gjë që edhe ... Read More

Aplikacioni i Google Maps për shmangien e dënimit për tejkalimin e shpejtësisë (Foto)

25/01/2019

Megjithatë, iu duhet ta respektoni ligjin dhe t’i bindeni rregullave për shpejtësinë e limituar. Askush nuk dëshiron të dënohet për tejkalim shpejtësie, teksa prodhuesit automobilistik ... Read More

Menduan se kurrë më nuk do ta shohin, çifti amerikan habiten kur shohin qenin e tyre të shoqëruar nga një qen tjetër dhe një dhi (Video)

22/01/2019

Një burrë kishte menduar se përgjithmonë e kishte humbur qenin e tij, megjithatë ai u rikthye në shtëpi vetë i treti – një këlysh dhe ... Read More

Historia e numrit “ZERO”, i cili dikur thjesht nuk ekzistonte fare!

18/01/2019

Sot është pothuajse e pamundur të përfytyrosh një botë që nuk e ka “konceptin zero”. Megjithatë, deri relativisht së fundmi, në shumicën e shoqërive anembanë ... Read More

Bytyqit: Me grevë nuk zgjidhet problemi i mësimdhënësve, SBAShK-u të takohet me Komisionin Parlamentar

12/01/2019

Mësimdhënësve po iu bëhet e padrejtë me ligjin për pagat, megjithatë greva e cila do të fillojë të hënë në të gjitha institucionet arsimore të ... Read More

Nora Istrefi, Soni Malaj dhe Lori Hoxha shfaqen me veshjen e njëjtë, zbulohet edhe kosto e dukjes së tyre

11/01/2019

Shpesh shohim yjet e estradës që shfaqen me veshje të njëjtë. Kësaj radhe megjithatë ka ndodhur që tri personazhe të njohura publike të kenë veshjen ... Read More

Ketamina i largon mendimet për vetëvrasje

31/12/2018

Kur është fjala për parandalimin e vetëvrasjeve, ilaçet vështirë se shpiken. Megjithatë, në vitet e fundit doktorët kanë zbuluar dëshmi bindëse se dozat e vogla ... Read More

Luftimi i varfёrisё nё botё ndёr sfidat e Agjendёs 2030 të OKB-së

30/12/2018

Varfëria në botë është përgjysmuar që nga viti 2000, megjithatë një në dhjetë persona që jeton në vendet në zhvillim ende vazhdon të jetojë me ... Read More

Rita Ora: Ndonjëherë vishem çuditshëm, por ashtu marrë energji

17/12/2018

Ajo shpesh hyn në aventura të çuditshme dhe me plotë make-up, megjithatë, ngjyra e bardhë e flokëve e bëjnë femër me klas. Por, Rita Ora ... Read More

Autostrada Milladinovc-Shtip, vitin tjetër në përdorim

25/11/2018

25 Nëntor 2018 / 16:10 Edhe pse u njoftua për këtë vjeshtë, megjithatë në autostradën e re Milladinovc- Shtip, do të vozitet nga Viti i ... Read More

Telefoni i palosshëm i Samsung mund të lansohet në mars të vitit të ardhshëm

13/11/2018

Javën e kaluar, Samsung zbuloi telefonin e tyre të palosshëm në konferencën e zhvilluesve. Megjithatë, përveç zbulimit të ekranit të palosshëm, shumë detaje të tjera ... Read More