Tag: mençur

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

10/09/2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur ... Read More

Kuo: Të gjithë modelet iPhone 2020 do të kenë rrjetin 5G

29/07/2019

Edhe pse disa OEM të Android kanë filluar të ofrojnë telefona të mençur që mbështesin rrjetet 5G, Apple nuk pritet ta bëjë këtë deri në ... Read More

Altoparlantët e mençur mund të detektojnë kur dikush pëson arrest kardiak

19/06/2019

Altoparlantët e mençur në të ardhmen mund të kuptojnë nëse dikush po vuan nga një arrest kardiak dhe të thërrasin shërbime emergjente, sugjeron një hulumtim ... Read More

Të hyrat e Xiaomit u rritën 27 për qind në çerekun e parë të 2019-ës

20/05/2019

Prodhuesi kinez i telefonave të mençur, Xiaomi, raportoi shifra pozitive të shitjeve për çerekun e parë të vitit 2019. Besohet që ky rezultat është ndihmuar ... Read More

Themeluesi i Xiaomi-t do të japë donacion 735 milionë funte për bamirësi

11/04/2019

Themeluesi miliarder i telefonit të mençur kinez Xiaomi u zotua të japë 735 milionë funte për bamirësi. Lei Jun drejtori ekzekutiv i Xiaomi-t, dëshiron që ... Read More

Mourinho komenton rikthimin e Zidanet te Reali: Perfekt për mua, atë dhe Madridin

14/03/2019

Zinedine Zidane bëri një rikthim të mençur në Real Madrid, duke ia pamundësuar Jose Mourinhos, i cili ka miratuar këtë veprim. Portugezi e ka përshkruar ... Read More

E vërteta për njerëzit që duken shumë të pjekur në vitet e tyre të 20’ta

05/03/2019

Kur e takoni dikë që duket shumë më i/e mençur për moshën që e ka, ju duhet ta dini se zakonisht njerëzit nuk lindin ashtu. ... Read More

Galaxy A60 supozohet të ketë ekran masiv prej 6.7″ dhe bateri 4,500 mAh

05/03/2019

Samsung zbuloi grupin e parë të telefonave të mençur nën serinë e rifreskuar Galaxy A në fund të muajit të kaluar, gjegjësisht Galaxy A30 dhe ... Read More

Nuk ka konflikt me Dybalan, këmbëngul Allegri

09/02/2019

Massimiliano Allegri e ka qujatur Pualo Dyalan, djalosh të mençur për faktin se kërkoi falje për sjelljen e tij në barazimin prej 3-3 ndaj Parmas ... Read More

Ngrit pesha, bën pompa e vrapon çdo ditë – 72-vjeçarja që i habit edhe të rinjtë (Video)

01/02/2019

Derisa shumica e të rinjve në vend të ushtrimeve fizike preferojnë video-lojërat dhe telefonat e mençur t’i mbajnë në duar, kështu nuk ndodh me një ... Read More

Xiaomi prezanton telefonin e parë palosës, nga një ekran gjigant shndërrohet në pajisjen me tre ekrane të vegjël (Video)

23/01/2019

Kompania kineze Xiaomi ka prezantuar telefonin e mençur palosës, i cili nga një ekran i madh arrin të shndërrohet në një telefon me tre ekrane ... Read More

Realizohet telefonata e parë në rrjetin 5G

20/01/2019

ZTE në bashkëpunim me China Unicom realizoi telefonatën e parë 5G me një telefon të mençur prototip 5G dhe shfletoi në ueb me prototipin në ... Read More