Tag: mend

Jeta e re e Lori Hoxhallarit në vendet arabe me bashkëshortin e huaj/ Ish-banorja e “Big Brother” vesh ferexhe dhe bëhet nënë

27/06/2020

 Lori Hoxhallari është padyshim një nga vajzat e “Big Brother”, që do të mbahet mend për sharmin e saj. Vajza nga Pogradeci ra në sy ... Read More

Të mirat që sjell për organizmin mjalta me arra

17/06/2020

E mbani mend herën e fundit kur keni ngrënë mjaltë dhe arra? Me siguri do të ketë qenë në shtëpinë e gjyshes, pasi ky ilaç ... Read More

Incidenti i Vitit të Ri: Rokeri i njohur dhe djali i tij rrahën një roje sigurie

05/01/2020

22:44 | 5 Janar 2020 22:44 | 5 Janar 2020 Rod Stewart me siguri mban mend festa më të mira dhe se natën më të ... Read More

Zbulohet arsyeja pse kurrë nuk mund t’i shohim ëndrrat deri në fund

02/09/2019

Secili prej nesh mban në mend ndonjë ëndërr e cila e ka prekur, qoftë ajo e bukur apo e keqe. Ëndërroni ndonjë ngjarje të ardhshme, ... Read More

Çfarë duhet të bëni kur ju pickon bleta?

30/08/2019

Me siguri shumë prej juve tashmë kanë sjellë në mend herën ose herët kur jeni pickuar nga bleta ose grerëza, një dhimbje që nuk do ... Read More

As Samsung nuk e di se kur Galaxy Fold do të dalë në shitje

11/06/2019

Mbani mend kur Samsung tha se do të shtynte debutimin e Galaxy Fold në mesin e muajit Maj. Ka kaluar një muaj që kur kompania ... Read More

Shtatë hotele familjare në Antalya, të përzgjedhura me kujdes për ju nga Max Travel

21/05/2019

Kur përzgjidhni hotelin për pushime, ka një mori pyetjesh që ju vijnë në mend t’i bëni para se të vendosni se ku të shkoni. Cilin ... Read More

Kjo vitaminë mund t’ju ndihmojë të mbani në mend gjithë ato që keni ëndërruar

11/04/2019

Secili dëshiron të ëndërrojë ëndrra të bukura, mirëpo çdokush nuk e mban në mend atë që ka ëndërruar Shkencëtarët theksojnë që një vitaminë e caktuar ... Read More

Pesë ëndrrat më të zakonshme intime dhe kuptimi i tyre

03/04/2019

Ëndrrat janë shumë interesante – ndonjëherë i mbajmë mend shumë qartë, e ndonjëherë i harrojmë për pak minuta. Kur flasim për ëndrrat seksuale, ëndrrat me ... Read More

Flet lojtari zviceran që u shpëtua nga kundërshtari i tij: S’mbaj në mend asgjë, por ia ka vlejtur

25/03/2019

Fabian Schar ka thënë se nuk mban në mend asgjë nga përplasja brutale që ka mundur ta lërë të vdekur gjatë fitores së Kombëtares së ... Read More

Vin Dijk: Dua të bëhem legjendë e Liverpoolit

21/02/2019

Mbrojtësi holandez, Virgil van Dijk dëshiron të mbahet në mend si një legjendë e klubit anglez, Liverpoolit. Ju mund të përdorni superlativa të shumta për ... Read More

Çfarë kuptimi kanë lulet për ditën e të dashuruarve?

14/02/2019

Mendoni për ditën e të dashuruarve dhe të parat që ju bien në mend janë zemrat lulet dhe çokollatat. Dikush shprehet për dashurinë, e dikush ... Read More