Tag: mendjen

Të flasësh me veten: Kur është normale dhe kur duhet të shqetësoheni

06/09/2019

Shumë shpesh njerëzit kanë tendencë të flasin me mendjen e  tyre me zë të lartë. Disa njerëz e bëjnë këtë rregullisht dhe disa më rrallë. ... Read More

Fotografitë që tregojnë nëse e keni shikimin në rregull

31/05/2019

Në vitet e fundit ka pasur një fluks të fotove virale që kanë fascinuar mendjen e të tjerëve, duke treguar se edhe pse objektet janë ... Read More

Si ta kuptosh që nëna jote vuan nga çrregullimet e personalitetit

28/05/2019

“Ushtronte edhe dhunë psikologjike; më mbushte mendjen se isha njeri i neveritshëm me sjelljen time sepse po të kundërshtoje mamanë, e tillë ishe. …Ajo tani ... Read More

Man Utd po e thyen rekordin e transferimeve në verë

02/04/2019

Manchester United duket se e ka ndarë mendjen se cilin mbrojtës ta transferojë gjatë afatit kalimtar të kësaj vere. Manchester Unite është duke e kërkuar ... Read More

Xhaka: Ende jam i zhgënjyer që i humbën 3 pikë ndaj Danimarkës, e kërkova vet zëvendësimin

27/03/2019

Granit Xhaka ende nuk mund ta largojë mendjen nga zhgënjimi i madh që e përjetoi të martën mbrëma në barazimin 3:3 të Zvicrës kundër Danimarkës ... Read More

Gjashtë arsye pse Manchester United mund ta kërcënojë dhe ta eliminojë Barcelonën

16/03/2019

Barcelona ka kujtime të mira në vitet e fundit dhe do të tentojë t’i sjell në mendjen para përballjes me Manchester United.  Blaugranat fituan në ... Read More

Mënyra si e mbani timonin, tregon çfarë karakteri keni

16/02/2019

Shumica e shoferëve, sidomos ata me eksperiencë, e drejtojnë makinën aq natyrshëm dhe nuk e kanë ndoshta mendjen se si i kanë vendosur duart në ... Read More

Pos Zidanet, Chelsea kontakton edhe Blancun

14/02/2019

Chelsea duket se e ndarë mendjen që shumë shpejt ta shkarkojë trajnerin Maurizio Sarrin. Ky i fundit ka humbur besimin pas disfatës së thellë 6-0 ... Read More

Nomofobia, apo frika nga mungesa e celularit është në rritje

11/02/2019

A jeni të shqetësuar kur harroni celularin tuaj në shtëpi? A e keni mendjen vetëm te bateria, kur ajo po mbaron? Atëherë nuk jeni të ... Read More

Njerëzit e suksesshëm vishen njëjtë çdo ditë – përse?

29/01/2019

Kjo pyetje ka qenë në mendjen e shumë njerëzve – përse njerëzit e suksesshëm vishen njëjtë kur kanë para të blejnë gardërobën më të shtrenjtë ... Read More

Personat me sens të mirë të humorit janë më inteligjentë

06/08/2018

Albert Einsteini ia ka atribuuar mendjen e tij brilante posedimit të një sensi fëmijor të humorit. Në të vërtetë, një numër i madh i studimeve ... Read More

Darmian i vendosur të largohet nga Unitedi

27/07/2018

Matteo Darmian nuk e ka ndryshuar mendjen e tij sa i përket largimit të mundshëm nga Manchester United. Valencia dhe transfermi i ri Diogo Dalot ... Read More