Tag: mendojnë

Ajo që shihni së pari në këtë foto zbulon arsyen që njerëzit ju duan më shumë!

30/12/2019

Është bukur të besosh që dikujt nuk i intereson se çfarë mendojnë të tjerët për të, por realiteti mbetet i njëjtë – me vetëdije apo ... Read More

Personat që lexojnë libra janë më të sjellshëm dhe më zemërgjerë sesa ata që nuk lexojnë

27/11/2019

Shpeshherë njerëzit kanë tendenca të mendojnë se, po, librat ju bëjnë të mençur, por njëkohësisht ata që lexojnë kanë më shumë vështirësi në marrëdhëniet shoqërore. ... Read More

Cilat janë alergjitë e vjeshtës? Flet alergologu për T7

16/09/2019

Kur bëhet fjalë për alergjitë, shumica e njerëzve mendojnë që mund të preken vetëm gjatë sezonit të pranverës.Gazetare: Syzana Hajradini Por në fakt skuqja dhe ... Read More

Këto gjëra ju ndodhin nëse nuk pini ujë pas stërvitjeve

26/08/2019

Shumë njerëz mendojnë se nuk është mirë të pini ujë gjatë dhe menjëherë pas stërvitjeve.Por shkencëtarët dhe atletët profesionistë mendojnë anasjelltas: ju nuk duhet ta ... Read More

Messenger do të vendosë reklama edhe nëpër mesazhe private

03/08/2019

Të gjithë ata që mendojnë se Facebook është duke ua përcjellë bisedat, nuk do ta pëlqejnë vendimin e ri që ka marrë kjo kompani. Sipas ... Read More

Kjo është mosha kur femrat përjetojnë më shumë kënaqësi seksuale

17/07/2019

Të gjithë njerëzit mendojnë se vajzat përjetojnë më shumë kënaqësi seksuale, kur janë rreth të 20-ve.Ndërsa një studim dhe psikologët thonë diçka krejt tjetër. Në ... Read More

Vitaminat “armike” të organizmit

21/05/2019

Shumë prej nesh mendojnë se marrja e vitaminave dhe e suplementeve të ndryshme do t’i zëvendësojë mineralet, proteinat e çdo gjë tjetër që trupi ka ... Read More

Ushtrimet fizike ndihmojnë në menaxhimin e migrenës

11/05/2019

Shkaku i sëmundjes së migrenës shumë njerëz mendojnë të ndalojnë jetën e tyre në gjysmë. Sipas Healthmagazine këta persona duhet të luftojnë me këtë sëmundje, ... Read More

Linkin Park me plane për rikthim

21/04/2019

“Linkin Park” po mendojnë të rikthehen me muzikë të re, pas vdekjes së Chester Bennington. Grupi rok amerikan bëri një pushim të zgjatur pasi lideri ... Read More

Ja kush janë këngëtarët më seksi të estradës sonë, sipas qytetarëve

21/04/2019

Qytetarët kanë treguar se kush mendojnë se janë këngëtarët më seksi të skenës muzikore shqiptare. Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët janë pyetur se ... Read More

Kush janë këngëtarët më seksi në estradë? Ja çfarë thonë qytetarët

20/04/2019

Qytetarët kanë dhënë mendimet e tyre se kush prej artistëve mendojnë se janë më seksi. Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët në sheshet e ... Read More

Kush janë këngëtarët më seksi në estradë? Flasin qytetarët

19/04/2019

Qytetarët kanë treguar se kush prej artistave mendojnë se janë më seksi. Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët në sheshet e Prishtinës janë pyetur ... Read More