Tag: menduar

Fundi i “Game of Thrones”, ofrohet terapi për “jetimët” e serialit

21/05/2019

Një traumë e vërtetë, deri në atë pikë sa dikush ka menduar të ngrejë në këmbë një shërbim mbështetjeje psikologjike, për të gjithë ata që ... Read More

Dy gjërat që çdo person i mëson nga beqaria

15/05/2019

Të gjithë kemi pasur presion nga shoqëria për të menduar se beqaria është gjë e keqe. Nëse jeni beqare, mendimi i përgjithshëm është se ka ... Read More

Djathi është sekreti për një jetë të gjatë

10/05/2019

Ju falet nëse deri tani keni menduar se një dietë bimore është mënyra më e mirë për të jetuar më gjatë. Tani, hulumtuesit kanadezë kanë ... Read More

Këto janë shkaqet më të shpeshta përse gogësijmë!

05/05/2019

A keni menduar ndonjëherë përse gogësijmë? Gogësitja kryesisht është kthim i paqëllimshëm i ajrit nga lukthi në gojë, i shoqëruar me tingull të zëshëm Gogësitja ... Read More

Kujdes nëse shihni këtë shenjë në fruta! Mos i bleni, ky është rreziku që vjen nga to

02/05/2019

Ndërkohë që blini fruta, ndoshta vini re etiketat mbi to. Por, a keni menduar ndonjëherë se çfarë kuptimi kanë? Ka numra në etiketa. Këto shifra ... Read More

De Gea largohet nga Man Utd, transferohet te gjiganti i Evropës

02/05/2019

Paris Saint Germain janë duke menduar mundësinë e transferimit të David de Gea. Portieri spanjoll është ende i pavendosur për të ardhmen e tij, dhe ... Read More

Anxhela Peristeri e kishte menduar moshën 28 vjeçare si ideale për t’u martuar

01/05/2019

Anxhela Peristeri e kishte menduar moshën 28 vjeçare si ideale për t’u martuar Anxhela Peristeri nuk është martuar akoma, por e kishte menduar moshën 28 ... Read More

E tepron Zidane: E do 180 milionëshin te Real Madrid

25/04/2019

Zinedine Zidane është duke menduar që të bëjë një transferim befasues te Real Madrid. Zinedine Zidane po tenton ta transferojë Jadon Sanchon nga Dortmund. Trajneri ... Read More

Vjedhja e miliona eurove në Aeroportin e Tiranës, publikohen pamjet e para – grabitësit me armë në shkallët e avionit (Foto)

09/04/2019

E menduar dhe e planifikuar në detaje ashtu si në një film aksion që mund ta kemi parë me qindra herë në televizion. Gjithçka shkoi ... Read More

A ke menduar ta përfaqësosh Shqipërinë në ‘Eurovision’? Ja çfarë thotë Ronela

08/04/2019

A ke menduar ta përfaqësosh Shqipërinë në ‘Eurovision’? Ja çfarë thotë Ronela Ronela Hajati ka treguar nëse ndonjëherë i ka shkuar në mendje të konkurrojë ... Read More

Roma me top transferim nga La Liga

08/04/2019

Roma është duke menduar për transferimet që do t’i bëjë në verë. Roma është duke kaluar nëpër një sezon katastrofal, gjersa nuk dëshiron që një ... Read More

Uebsajtet më të vizituara në gjithë botën…

08/04/2019

A keni menduar ndonjëherë se cilat janë uebsajtet më të vizituar në botë? Çdokujt ja merr mendja që motori i kërkimit Google është në vendin ... Read More