Tag: mëngjesin

Plagosje me armë në Tiranë, policia jep detaje

28/05/2019

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mëngjesin e sotëm në Tiranë. Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në afërsi të ... Read More

Aksion i Njësisë Speciale në veri, 5 të arrestuar

28/05/2019

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës mëngjesin e sotëm kanë ndërmarrë një aksion në katër komunat veriore të vendit me shumicë serbe. Sipas burimeve të ... Read More

Prova të reja për vrasjen e Ivanoviqit, shumë dëshmitarë të intervistuar

18/05/2019

Ngjarja e 16 janarit të vitit të kaluar po vazhdon të sfidojë organet e drejtësisë në Kosovë. Saktësisht në mëngjesin e 16 janarit të 2018-ës, ... Read More

Shpërthen gypi në Prishtinë, shumë lagje mbesin pa ujë

12/05/2019

Shumë lagje të Prishtinës mëngjesin e së dielës kanë mbetur pa ujë. E gjithë kjo si pasojë e shpërthimit të një gypi në rrjetin e ... Read More

Humb jetën në Zvicër 17 vjeçari nga Gjilani, u gjet i vdekur në binarët e trenit

01/05/2019

Në mëngjesin e të premtes që kaloi, në binarët e trenit në Oberglatt të Cyrihut është gjetur trupi i pajetë i një të riu. Më ... Read More

Pritje vetëm në pikë-kalimin kufitar në Merdare

28/04/2019

Mëngjesin e sotëm, në pikë-kalimet kufitare me Serbinë, pritje janë regjistruar vetëm në Merdare. Sipas matjeve të bëra sot në orën 07:55 nga Qendra Kombëtare ... Read More

Në Strugë shfaqen parulla me mbishkrimet “Bojkoto-Veriun”

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T13:19:40+02:00 Në fshatin Misleshevo të Strugës, mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00, janë shfaqur parulla me mbishkrimet BOJKOTO-VERIUN, të varur në rrugët e fshatit. ... Read More

KSHZ-ja shpërndau materialin zgjedhor nëpër KZK

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T14:10:53+02:00 Në masa të larta sigurie, Komisioni Shtetëror Zgjedhor mëngjesin e sotëm ka filluar me shpërndarjen e materialit zgjedhor nëpër Komisionet Zgjedhore Komunale. Kryetari ... Read More

Grabitet një furrë në Shkup

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T16:43:41+02:00 Dy persona mëngjesin e sotëm kanë kryer grabitje në një furrë në Shkup. Gjatë grabitjes njëri ka tërhequr vëmendjen e shitësit, ndërsa tjetri ... Read More

Një veturë nga Kosova digjet në tunelin e Kalimashit

07/04/2019

Një automjet me targa të Kosovës që udhëtonte drejt Tiranës u përfshi nga flakët mëngjesin e së dielës në tunel të Thirrës në Kalimash. Për ... Read More

Gjatë ditëve të fundit 326 zjarre, Haradinaj kërkon kujdes nga qytetarët

01/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mëngjesin e sotëm ka takuar përfaqësuesit e mekanizmave të sigurisë në vend, ku ka kërkuar nga ta koordinim, si dhe ... Read More

Vrasja e vëllezërve në Shkodër, për hakmarrje, djali i viktimës pjesë e ‘Bajrajve’ (Video)

30/03/2019

Dy vëllezër janë ekzekutuar mëngjesin e së shtunës në Shkodër. Ata janë Astrit dhe Ibrahim Bilali, të cilët u qëlluan me breshëri kallashnikovi pranë banesës ... Read More