Tag: mënyra

3 rregulla të arta për një jetë më të mirë seksuale

18/08/2019

Flisni më shumëNjë komunikim i hapur midis partnerëve është mënyra më e mirë për të i zgjidhur problemet por edhe nëse keni turp ose diçka ... Read More

Bëni kështu dhe do e vëreni se do të dobësoheni çdo mëngjes

17/08/2019

Mënyra më e mirë për t’u dobësuar është të hani mëngjes të shëndetshëm çdo ditë.Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate ... Read More

Çfarë s’duhet të bëni kurrë me stomakun bosh

14/08/2019

Nisja e ditës shëndetshëm sigurisht nis nga stomaku në mëngjes. Mënyra e të ushqyerit dhe kujdesi që duhet të tregojmë me gjërat që konsumojmë ose ... Read More

5 Mënyra për të humbur peshë brenda 24 orëve

06/08/2019

Kohëve të fundit janë vërtetuar shumë mënyra me anë të së cilave ju mund të hiqni kilogramë të tepërt për vetëm pak kohë. Webmed ka ... Read More

Ja cilat fruta mund të i hani me barkun bosh

21/07/2019

Ngrënia e frutave në mëngjes është mënyra më e mirë për ta nisur ditën.Një gjë e tillë do t’ju ndihmojë të keni një mendje të ... Read More

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon shumë për personalitetin tuaj

17/07/2019

Rutina e mëngjesit shpesh fillon me banjon për shumicën e njerëzve.Sidoqoftë, mënyra si lahemi nuk është e njëjtë për të gjithë. Ju nuk mund ta ... Read More

Nuk ka mënyrë më natyrale për ta kontrolluar sheqerin në gjak: Nevojitet vetëm një vezë e zier

16/07/2019

Shëndeti jonë i përgjithshëm ndikohet nga mënyra si ushqehemi dhe stili i jetesës që e bëjmë.Por, prapëseprapë, pasi që ne jetojmë në ambient të ndotur ... Read More

Apple po eksploron me idenë e ngarkimit ‘wireless’ të makinave elektrike

12/07/2019

Për momentin, mënyra se si makinat elektrike mbushen është duke e lidhur atë në një ngarkues, ashtu si telefonat tanë, tabletët dhe kështu me radhë. ... Read More

Si të humbni peshë shpejt dhe ta keni trupin gati për plazh

01/07/2019

Ekzistojnë shumë mënyra të shpejta me anë të së cilave ju mund të humbni peshë shpejt  dhe për një kohë të shkurtër. Gjithsesi shumica nga ... Read More

Nëntë mënyra se si të shëroheni më shpejtë pas lindjes cezariane

30/06/2019

Janë disa mënyra se si të shëroheni pas lindjes cezariane, ja disa këshilla: -Përdorni probiotikë dhe hani ushqime të fermentuara Antibiotikët që i janë dhënë ... Read More

Koha e plazhit erdhi! Këto janë metodat për humbje të shpejtë të peshës

12/06/2019

Ekzistojnë shumë mënyra dhe metoda me të cilat njerëzit kanë arritur të humbin peshë. Mirëpo shumica prej tyre duan kohë.Sipas ekspertëve, përpara se të jetë ... Read More

Ju bien flokët, ju mpihen duart apo keni ngërçe në stomak, lexo çka po ndodh me trupin tënd

10/06/2019

Mënyra e sotme e ushqimit lehtë mund të çojë deri në mungesën e vitaminave në organizëm, qoftë të mos hani sasi të mjaftueshme të artikujve ... Read More