Tag: mëparshme

Pse konsumimi i jogurtit bën magji për meshkujt?

30/07/2019

Sipas studimeve të mëparshme, jogurti mund ta zvogëlojë dukshëm rrezikun e kancerit kolateral te meshkujt. Ky lloj kanceri është një nga tipat më të përhapur ... Read More

A po i bëjnë analgjetikët njerëzit më të pandjeshëm?

15/04/2019

Duke ndjekur studimet e mëparshme, hulumtuesit edhe një herë kanë hulumtuar mbi çështjen se a po ndikon acetaminofeni në psiqikën tonë. Këtë herë, fokusi më ... Read More

Nintendo mund të lansoj dy modele të reja Switch këtë vit

25/03/2019

Sipas spekuliemeve të mëparshme, Nintendo në fakt mund të planifikojë lansimin e një Nintendo Switch të ri, më vonë këtë vit. Tani sipas një raporti ... Read More

Brigitte Nielsen flet rreth amësisë në moshën 54-vjeçare

19/03/2019

Frida ishte fëmija i pestë dhe vajza e parë. Ka katër djem nga marrëdhëniet e mëparshme, të cilët thonë se janë të lumtur për motrën. ... Read More

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

14/02/2019

Ndryshe nga vitet e mëparshme, kur gjithçka kishte qenë thashetheme për fillimin e menjëhershëm të telefonit të parë të palosshëm Samsung, 2019 më në fund ... Read More

Efekti çudibërës: Arrat parandalojnë rrezikun nga sëmundjet e zemrës, kanceri, diabeti, obeziteti

20/12/2018

Një studim i ri ka bashkuar të dhënat e sondazheve dhe studimeve të mëparshme lidhur me efektet e dobishme të arrave dhe frutave të thata; ... Read More

“Bohemian Rhapsody” thyen të gjitha rekordet e përfitimeve për filmat biografikë muzikorë

16/12/2018

“Bohemian Rhapsody” i ka thyer të gjitha rekordet e mëparshme për një film biografik muzikor duke lënë pas vetes “Straight Outta Compton” dhe “Mamma Mia!”. ... Read More

Sërish probleme me ajrin e ndotur, drejtori i IKSHP-së apelon tek qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

13/11/2018

Qytetarët e Kosovës edhe këtë vit sikurse viteve të mëparshme do të përballen sërish me ndotjen e ajrit. Një problem ky i cili nuk po ... Read More

“Alfat” po kujdesen për sigurinë e deputetëve në Gjykatë

22/10/2018

22 Tetor 2018 / 11:14 Ndryshe nga seancat e mëparshme, kur prania e policisë në sallën e gjyqit ishte minimale, sot pas votimit të deputetëve ... Read More

Stili i shëndetshëm i jetesës: Pesë këshilla për një jetë më të gjatë

05/10/2018

Çfarë është saktësisht një mënyrë e shëndetshme jetese? Studimet e mëparshme kanë treguar se  këto pesë fusha kanë një ndikim të madh në uljen e ... Read More

Dikur ishte bazë ushtarake, sot është shndërruar në një shtëpi për qindra të pastrehë – sidomos gjatë dimrit (Foto)

02/10/2018

Slab City, një bazë ushtarake e mëparshme e cila u kthye në diçka alternative për komunitetin në Kaliforni të Jugut, ka shërbyer si një hapësirë ... Read More

Microsoft tashmë po punon në gjeneratën e ardhshme të Windows 10

12/07/2018

Windows 10 është një ndryshim themelor nga praktika e mëparshme e Microsoft-it e zhvillimit dhe lëshimit të sistemeve operative për pajisjet e klientit dhe serverave. ... Read More