Tag: Mërgim

Vedat Bajrami pranon dhuratë të veçantë nga Mergim Mavraj

16/04/2019

Aktori kosovar, Vedat Bajrami ka pranuar një dhuratë nga futbollisti Mergim Mavraj. Vedat Bajrami përmes rrjeteve sociale ka treguar se mori dhuratë një fanellë nga ... Read More

Lushtaku: Albin Kurti po i kontribuon shumë skenës politike (Video)

13/04/2019

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala ka rrëfyer gjëra interesante për jetën dhe karrierën e tij. Lushtaku ka dhënë komentet ... Read More

Mavraj i pafat, një dëmtim i rrezikon kombëtaren

12/04/2019

Mërgim Mavraj mungoi fundjavën e shkuar, në fitoren e madhe që skuadra e tij Ingolstadt arriti në Duisburg, duke ringjallur shpresat për mbijetesë në Bundesligën ... Read More

Mërgim Vojvoda i jashtëzakonshëm, i bën ‘hor’ kundërshtarët

04/04/2019

Mërgim Vojvoda vazhdon të impresionojë me paraqitjet e tij të fundit, si me Kosovën ashtu edhe në Belgjikë me Mouscron. 24-vjeçari bëri një paraqitje fenomenale, ... Read More

Mërgim Lushtaku: Paqe nga Haga, por kur do të vijë dita për gjykimin e krimeve të Serbisë

16/01/2019

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku po qëndron në Hagë ku ka shoqëruar babin e tij Sami Lushtakun, i cili sot do të intervistohet nga prokurorët ... Read More

Mavraj pëson frakturë në dorë, një javë jashtë fushave

15/01/2019

Mërgim Mavraj nuk e nis me këmbë të mbarë aventurën e tij te klubi i Ingolstadt në Bundesliga 2. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare dhe tashmë ... Read More

Kompanisë “Gjirafa” i bllokohet qasja në Shqipëri, reagon drejtori Mërgim Cahani

10/01/2019

Drejtori i kompanisë “Gjirafa”, Mërgim Cahani, ka njoftuar se Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), në Shqipëri ka bllokuar kompaninë e suksesshme kosovare, “Gjirafa”. Cahani ka ... Read More

Mavraj prezantohet te Ingolstadti

04/01/2019

Mërgim Mavraj edhe zyrtarisht është lojtar i ri i skuadrës gjermane Ingolstadt. Pas gjashtë muajve të kaluar në Greqi te Arisi, Mavraj është rikthyer përsëri ... Read More

Mavraj drejt rikthimit në Gjermani, afër të nënshkuajë me Ingolstadtin

03/01/2019

Ka zgjatur vetëm pak muaj aventura e Mërgim Mavrajt në Greqi tek Arisi i Selanikut. Në këtë skuadër aktivizohet edhe futbollisti tjetër i Kombëtares Shqiptare, ... Read More