Tag: mërkurën

Para nesh është ‘El Clasico’ më dramatike që kemi parë ndonjëherë, ja pse

17/12/2019

Të mërkurën (nesër) me fillim nga ora 20:00, luhet ‘El Clasicoa’ e parë këtë sezon. Ndeshja do të duhej të zhvillohej më 26 tetor, por ... Read More

Richarlison shpjegon festimin e njëjtë me Messin, por që e katandisi keq

29/08/2019

17:41 | 08/29/2019 Richarlison shkaktoi një trazirë në rrjetet sociale të mërkurën në mbrëmje duke evokuar kujtimet për festimin e mbajtjes së fanellas si Lionel ... Read More

Humb jetën 40-vjeçari pasi dogji veten me benzinë

22/05/2019

Një 40-vjeçar në Ishull të qytetit të Lezhë është vetëdjegur me benzinë të mërkurën ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën. Është ... Read More

Meta: Nuk rivizatohen kufijtë kollaj

22/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir meta ka folur të mërkurën me tone kritike, ndaj tezave për bashkim të shqiptarëve në Ballkan. Ai në një konferencën të ... Read More

Deputetët në ‘gjumë’, një muaj pa seancë

13/05/2019

Të mërkurën do të bëhet një muaj prejse Kuvendi i Kosovës nuk ka mbajtur asnjë seancë, ndonëse shumë projektligje, ligje e rezoluta vazhdojnë të presin ... Read More

Parashikimi i Mourinhos për ndeshjen Barcelona – Liverpool

01/05/2019

Jose Mourinho ka parashikuar përballjen Barcelona – Liverpool. Barcelona dhe Liverpoolt të mërkurën mbrëma do të takohen në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale ... Read More

Rakitic: Ekziston një dëshirë e madhe për ta mundur Liverpoolin

30/04/2019

Barcelona do të kërkojë fitoren në përballjen kundër Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma në ‘Camp Nou’. Mesfushori Ivan Rakitic, ka ... Read More

Klopp tha se ‘Camp Nou’ nuk është tempull i futbollit, vjen përgjigja e Barcelonës

30/04/2019

Klopp tha se ‘Camp Nou’ nuk është tempull i futbollit, vjen përgjigja e Barcelonës Të mërkurën mbrëma Barcelona në ‘Camp Nou’ pret Liverpoolin, në ndeshjen ... Read More

Gruaja që u kthye nga Siria kundërshton arrestin shtëpiak, thotë se ajo ishte mashtruar nga burri!

24/04/2019

  Gjashtë gra të kthyera nga Siria në Kosovë, janë paraqitur të mërkurën në seancë dëgjimore për caktimin e masës së sigurisë. Prokuroria ka kërkuar ... Read More

Werderi publikon fotografi të Rashicës, për të ‘frikësuar’ Bayernin

23/04/2019

Të mërkurën mbrëma skuadra e Werder Bremen zhvillon një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni. Në ‘Weserstadion’, skuadra e Milot Rashicës takohet me ... Read More

Kjo është deklarata e Guardiolas për ndeshjen që mund ta vendos sezonin në Premierligë

23/04/2019

Kjo është deklarata e Guardiolas për ndeshjen që mund ta vendos sezonin në Premierligë Të mërkurën në mbrëmje Anglia dhe gjithë Evropa do i kenë ... Read More

Djali rrah nënën në Gjakovë

11/04/2019

Një femër ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga djali  i saj. Rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 19:00, në Gjakovë. Sipas raportit të ... Read More