Tag: mërkurës

Adrian Morina dhe Ylber Bardhi marrin çmimin kryesor në “Prishtina International Theater Festival”

06/12/2018

Ka përmbyllur edicionin e dytë në natën e së mërkurës Festivali Ndërkombëtar i teatrove, “Prishtina International Theater Festival – PITF 2018”. Ky edicion ka zgjatur ... Read More

CSKA-Roma: Formacionet e mundshme, mesfusha i besohet Cristantes dhe Nzonzit

07/11/2018

Do të jetë një lojë shumë e rëndësishme për Romën kjo e së mërkurës mbrëma. Fati i evropian i Giallorossëve do të varet nga ndeshja ... Read More

Seanca e jashtëzakonshme vazhdon sot, kërkohet harmonizim i qëndrimeve për miratimin e Rezolutës

01/11/2018

Kuvendi i Kosovës ka dështuar në seancën e së mërkurës për arritjen e konsensusit politik për miratimin e Projekt-rezolutës së propozuar nga opozita lidhur me ... Read More

10-vjeçari mbyt me thikë vëllaun 13 vjeçar

24/10/2018

Një ngjarje tragjike është shënuar mesditën e së mërkurës në qytetin e Fierit, ku në ambientet e spitalit të këtij qyteti ka ndërruar jetë një ... Read More

Publikohet videoja e arrestimit, Stresi u kap lakuriq në shtratin e hotelit

18/10/2018

Në pasditen e së mërkurës, mediat shqiptare raportuan për arrestimin e reperit të famshëm të njohur si Stresi, nga Policia e Shtetit Shqiptar. Arkimed Lushaj ... Read More

Shqiptari dhe zvicerani bëjnë për spital 41 vjeçarin nga Kosova

04/10/2018

Një Kosova 41-vjeçar është sulmuar brutalisht mbrëmjen e së mërkurës në Zvicër, më saktësisht në Kusterëiesstrasse. Media zvicerane Blick.ch raporton se 41-vjeçari nga Kosova ka ... Read More

Portieri i Sevillas kishte një natë pa gjumë pasi i qëndroi afër vajzës së tij në spital, por kjo nuk e pengoi të shkëlqejë ndaj Real Madridit

27/09/2018

Sevillas ka arritur ta mposht  Real Madridin në mbrëmjen e së mërkurës dhe atë me rezultat 3-0, ndërsa njëri ndër ata që shkëlqyen në kërë ... Read More

Aksident në Mallakastër, ndërron jetë 27-vjeçari

19/09/2018

Mëngjesin e së mërkurës, rreth orës 08:15, një 27-vjeçar ka humbur jetën pas një aksidenti rrugor në fshatin Aranitas të Mallakastrës. Shtetasi me iniciale P.Z., ... Read More

Juventusi publikon listën për ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Valencias, Dybala dhe Douglas Costa udhëtojnë me skuadrën

18/09/2018

Juventusi i ka ftuar Paulo Dybala dhe Douglas Costa për ndeshjen e së mërkurës që e zhvillojnë ndaj Valencias në kuadër të Ligës së Kampionëve.  ... Read More

Teologut nga Gjilani i kërkojnë haraç, ‘35 mijë euro ose jetën’

09/08/2018

Teologu nga Gjilani, Mustafa Bajrami, gjatë të mërkurës ka marrë një kërcënim të rëndë. Bajrami përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se një ... Read More

Tentim vrasje në Suharekë pas mosmarrëveshjes rreth një parkingu

09/08/2018

Një rast i tentim vrasjes ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Suharekë. Sipas Policisë Rajonale të Prizrenit, e cila sapo ka dërguar njoftimin, rasti ... Read More

Tre përforcime nga Liria

25/07/2018

Gjatë të mërkurës, Liria ka njoftuar për transferimin e tre lojtarëve. Pas Valon Bytyqit, edhe Robert Gjeraj dhe Ragip Thaqi do të luajnë për skuadrën ... Read More