Tag: merr

Nëse ju vlon gjaku kur dikush përplas buzët kur ha, ju keni këtë çrregullim

27/11/2019

A ju vlon gjaku kur dikush merr fryme rëndë, përpëlit buzët dhe rrufit gotën e çajit? Epo s’jeni ju. Është çrregullimi i trurit tuaj, që ... Read More

Presidenti që fitoi zgjedhjet, por vdiq një ditë para se të marr detyrën

06/11/2019

Thuhet se presidenti i zgjedhur i Brazilit në vitin 1985, tha se nëse merr 500.000 vota nga partia e tij, as Zoti, s’do të mund ... Read More

Mjeku i mbretëreshës Elizabeth jep këshilla për të qenë gjithmonë të rinj

24/09/2019

Mbretëresha Elizabeth e Anglisë është 93 vjeçe, por pavarësisht kësaj merr pjesë ende në një sërë takimesh pune dhe mbledhje qeverie. Është super në formë ... Read More

Kjo është temperatura më e sigurtë për frigoriferin tuaj

16/09/2019

A është duke u prishur ushqimi më shpejt se zakonisht? Akulloren që po e lini në frigorifer a po e merr formën e supës? Nëse ... Read More

Përfitimet nga rrushi

13/07/2019

Por, shpesh herë ju merr kohë që të mendoni përbërësit e dietës tuaj. Megjithatë asnjëherë mos e harroni rrushin në këtë përbërje. Rrushi nuk do ... Read More

Shtetet më të lumtura për vitin 2019

02/06/2019

“Trofeun” për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gastronomike, festën spektakolare ... Read More

De Ligt tek Barca? Ja çfarë mendon legjenda holandeze për një lëvizje të tillë

16/05/2019

23:03 | 16 Maj 2019 23:03 | 16 Maj 2019 Tinejxheri i Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt është nga lojtarët që po merr vëmendjen më ... Read More

Pogba te Real Madrid? Paraqitet problemi i parë

03/05/2019

Paul Pogba duhet të heq dorë nga paga e madhe që merr te Manchester United, nëse dëshiron t’i bashkohet Real Madridit. ‘Los Blancos’ ka disa ... Read More

Totteham merr lajm të mirë para përballjes me Ajax, ylli i skuadrës kthehet në stërvitje

29/04/2019

Totteham merr lajm të mirë para përballjes me Ajax, ylli i skuadrës kthehet në stërvitje Skuadra e Tottenham Hotspur ka marrë një lajm të madh ... Read More

Roma bindëse ndaj Cagliarit, merr përkohësisht vendin e katërt në renditjen e Serie A

27/04/2019

Roma bindëse ndaj Cagliarit, merr përkohësisht vendin e katërt në renditjen e Serie A Skuadra e Romës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër ... Read More

Sot mblidhet Komiteti Drejtues për zbatimin e Strategjisë Kombëtare për të Drejtat Pronësore

25/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, sot merr pjesë në takimin e Komitetit Drejtues për zbatimin e Strategjisë Kombëtare për të Drejtat Pronësore. Komiteti Drejtues është ... Read More

Atalanta shfrytëzon mungesën e motivimit tek Napoli, merr tri pikë të arta në garën për top katërshe

22/04/2019

Atalanta shfrytëzon mungesën e motivimit tek Napoli, merr tri pikë të arta në garën për top katërshe Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit e xhiros ... Read More