Tag: merren

Disa ushqime që ju ndihmojnë të largoni stresin

19/09/2019

Zgjidhja janë gjithmonë ushqimet. Nuk është e nevojshme të merren medikamente ose të bëhen terapi për këtë. Mjafton të konsumoni këto ushqime dhe ti bëni ... Read More

A do të jep përgjegjësi Brovina? Veseli: Deri të hënën kemi punë me Serbinë (Video)

17/05/2019

Kryetari i Kuvendit njëherit edhe kryetar i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se do të merren veprime ligjore me rastin e publikimit të fotografisë në ... Read More

Eskalojnë mediet serbe: Thaçi dhe Daut Haradinaj duhet të shkojnë në Hagë

12/05/2019

Mediat serbe kanë zgjedhur që në botimet e nesërme të gazetave të merren me politikanë kosovarë. Mediat në Serbi në faqet e para të gazetave ... Read More

Këshilla fitnesi nga Gen Zeqiraj për muajin e Ramazanit – si duhet të stërvitemi dhe ushqehemi për rezultate sa më të mira (Video)

05/05/2019

Me ardhjen e muajit të shenjtë të Ramazanit shumë persona që merren me sport apo fitnes fillojnë të mendojnë se a duhet t’i ndalin këto ... Read More

Ministri Mustafa për të kthyerit nga Siria: Ata që kanë bërë faje, do të ndëshkohen (Video)

24/04/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka thënë se me personat e riatdhesuar nga Siria do të merren organet e drejtësisë, dhe se ata ... Read More

Punët e papërfunduara rrezikojnë fëmijët në kryeqytet

21/04/2019

Prishtina, që nga paslufta vazhdon të ndërtohet pareshtur. Por, kompanitë që merren me ndërtimin e infrastrukturës rrugore jo rrallë herë dinë t’i neglizhojnë punimet duke ... Read More

Shkencëtarët konstatojnë që ekziston shkaktari përse jeni fëmijëror

17/04/2019

Ekspertët të cilët merren me studimin e trurit dhe të sistemit nervor konsiderojnë që secili person bëhet i pjekur në periudhë të ndryshme jetësore Hulumtimet ... Read More

Suplimentet nuk funksionojnë dhe mund të shkaktojnë kancerin

09/04/2019

Zakonisht, suplimentet merren për shtimin e një mungese të një minerali të caktuar. Megjithatë, një studim gjeti se marrja e suplimenteve ka efekte të vogla ... Read More

Vetëvendosje thotë se rastet e dhunimeve janë të shpeshta: Me raportimin bëhet shaka

06/02/2019

Lëvizja Vetëvendosje iu bën thirrje organeve të drejtësisë që të merren seriozisht me rastin e vajzës, e cila dyshohet se u dhunua nga një zyrtar ... Read More

Apple ndryshon qëndrim, shpërblen me para dhjetë fotografitë më të mira të realizuara me iPhone

26/01/2019

Nganjëherë, e tëra që nevojitet është pak motivim. Pasi që fotografët, artistët dhe mediat që merren me teknologji, e vlerësuan si të padrejtë vendimin e ... Read More

Analistët kërkojnë koordinim ndërmjet Presidentit dhe Qeverisë për taksën ndaj Serbisë

07/01/2019

Presidenti, Qeveria dhe Kuvendi duhet të koordinohen për veprimet e ardhshme që do të merren në lidhje me taksën ndaj Serbisë dhe dialogun. Ky është ... Read More

Vendimi për zgjedhje të mundëshme deri në fund të javës

08/10/2018

8 Tetor 2018 / 12:54 Në rast se partitë nuk arrijnë të merren vesh për zgjedhje të parakohshme parlamentare për në datën 25 nëntor dhe ... Read More