Tag: mesazh

“Do vijë çasi kur do të mundet ky virus i mallkuar”! Këngëtari i madh italian mesazh gazetares shqiptare: Dërgimi i mjekëve, gjest i pabesueshëm!

30/03/2020

Këngëtari i mirënjohur italia, Al Bano Carrisi, i ka dërguar një mesazh gazetares shqiptare, Zenepe Luka, ku i shpreh mirënjohje për gjestin human të Shqipërisë, ... Read More

Video/ Mesazhi i Madonnës nga vaska: Koronavirusi na ka bërë të gjithëve të barabartë

24/03/2020

Edhe këngëtarja e njohur, Madonna ka vendosur të japë një mesazh për situatën e krijuar së fundmi nga koronavirusi i cili ka pushtuar botën. Mirëpo, ... Read More

Mourinho ka një mesazh për Emery, pasi ky i fundit u shkarkua nga Arsenal

29/11/2019

16:38 | 11/29/2019 Jose Mourinho ka dërguar një mesazh për Unai Emery, pasi ky i fundit u shkarkua nga posti i trajnerit tek Arsenal. Emery ... Read More

Facebook shton një opsion, do t’i paguajë publikuesit

28/10/2019

Nga Facebook, ka një mesazh për industrinë skeptike të lajmeve: Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Rrjeti social ka prezantuar para publikut mundësinë Facebook News, ... Read More

WhatsApp shfrytëzohet nga policia e Hong Kongut për të mbledhur informacione?

15/09/2019

Në një tjetër mesazh të qartë për Kinën, Facebook ka shkatërruar përpjekjet e policisë në Hong Kong për të përdorur platformën e saj të mesazheve ... Read More

Mesazhi i fuqishëm i Dua Lipës në Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve

20/06/2019

23:00 | 06/20/2019 Dua Lipa ka dhënë një mesazh me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Refugjatëve. Dua Lipa ka ndarë disa imazhe nga vizita që ... Read More

Thompson me mesazh emocionues për GSW, para ndeshjes së 6 finale kundër Torontos

13/06/2019

22:30 | 06/13/2019 Ylli i Golden State Warriors, Klay Thompson, ka dërguar një mesazh emocionues për shokët dhe tifozët e skuadrës, para ndeshjes së gjashtë ... Read More

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

15/05/2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife ... Read More

Rama, mesazh Bashës: Qeveria nuk rrëzohet me kapsolla

13/05/2019

Kryeministri Edi Rama i dha një mesazh Lulzim Bashës pas marshimit-protestë të sotëm të opozitës. Në Twitter, kreu i qeverisë shkroi se “Marshimet për të ... Read More

NATO ngushëllon familjen e Major Klodjan Tanushit

11/05/2019

Aleanca e Atlantikut të Veriut,(NATO) e cila është më mision në Letoni ka përcjellë sot një mesazh ngushëllimi për vdekjen major Klodian Tanushit dje në ... Read More

Mourinho ka një mesazh për Kloppin dhe Liverpoolin para ndeshjes me Barcelonën

03/05/2019

Mourinho ka një mesazh për Kloppin dhe Liverpoolin para ndeshjes me Barcelonën Jose Mourinho ka thënë se Jurgen Klopp nuk duhet ta mendojë pamundësinë nëse ... Read More

Mesazhi enigmatik i Neymarit, a po largohet nga PSG?

24/04/2019

Neymar ka postuar një mesazh enigmatik në rrjetet sociale, për ta fshirë menjëherë. Ylli i PSG-së, Neymar, fundjavën e kaluar është rikthyer në fushë pas ... Read More