Tag: mesazheve

Kërcënon gruan me mesazhe telefonike në Dragash

25/05/2019

Një person është arrestuar pasi përmes mesazheve telefonike ka kanosur bashkëshorten e tij. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të ... Read More

Tri opsionet e rrezikshme për Kosovën

10/05/2019

Opsioni për ndërrim kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka vdekur përfundimisht pavarësisht mesazheve të qarta që dolën në Samitin e Berlinit. Këtë ide vazhdon ... Read More

Whatsapp nuk do të funksionojë më në këta celularë

09/05/2019

Whatsapp është një nga aplikacionet e mesazheve më të përdorur në botë. Mirëpo kompania ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë në disa ... Read More

Ekspertët amerikanë dhe evropianë: Mos ndryshimi i kufijve në Ballkan, mesazhi i Samitit të Berlinit

01/05/2019

Ekspertët amerikanë dhe evropianë të çështjeve të Ballkanit thonë një prej mesazheve më të forta që përcolli takimi i nivelit të lartë që u mbajt ... Read More

Instagram me mundësinë e dërgimit të mesazheve përmes desktopit të kompjuterit (Foto)

13/02/2019

Nuk ka mungesë të platformave për dërgimin e mesazheve në internet, por duket se Instagram do të bëhet pjesë edhe më e rëndësishme e jetës ... Read More

Snapchat mund ta largojë opsionin e mesazheve që zhduken pas një kohe

31/01/2019

Të gjithë ata që e shfrytëzojnë rrjetin social Snapchat, për të komunikuar nëpërmjet mesazheve që zhduken pas një kohe, ka një lajm jo të mirë. ... Read More

Zeka reagon për mesazhet e Molliqajt në Kuvend, thotë se nuk ka shkelje të privatësisë

22/12/2018

Edhe deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka, ka reaguar pas publikimit të mesazheve mes deputetëve të PSD-së dhe atyre të koalicionit qeverisës. Përmes një shkrimi në ... Read More

Vetëvendosje reagon pas publikimit të mesazheve të deputetëve në Kuvend

22/12/2018

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas publikimit të mesazheve telefonike, në mes të deputetëve të PSD-së, Dardan Molliqajt e Frashër Krasniqit si dhe ... Read More

Ata që përdorin shumë “emoji”, kanë ide seksiste

05/12/2018

Njerëzit që mendojnë gjatë tërë kohës për seks, i shtojnë mesazheve shumë “emoji”. Hulumtimi i bërë në Shtete të Bashkuara, me 5,600 njerëz të regjistruar ... Read More

Google Hangouts do të përfundoj në 2020

01/12/2018

Google duket se është duke u përgatitur për të zhdukur aplikacionin e tyre të mesazheve dhe videove, Google Hangouts, sipas një raporti nga 9to5Google. Shërbimi ... Read More

Në Gjykatën Penale do të lexohen mesazhet e të akuzuarve për ngjarjet e “27 Prillit”

13/11/2018

13 Nëntor 2018 / 10:41 Me leximin e SMS mesazheve, të cilat i kanë dërguar njëri-tjetrit të akuzuarit për “27 Prillin” duhet të vazhdoj seanca ... Read More

Sot seancë e re për rastin “Trajektorja”

26/10/2018

26 Tetor 2018 / 9:47 Me prezantimin  e SMS mesazheve dhe dëshmive tjera materiale që i propozoi PSP, sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojë ... Read More