Tag: mesfushori

Emery tregon se kur do të kthehet Ramsey

19/04/2019

Mesfushori i Arsenal, Aaron Ramsey, ka pësuar mbrëmë një lëndim në ndeshjen e Ligës së Evropës, kundër Napolit. Ramsey do të largohet nga Arsenal në ... Read More

Mesfushori i Ajax kërkohet nga gjigantët e Evropës, ‘flirton’ me skuadrën nga Serie A

12/04/2019

Mesfushori i Ajax kërkohet nga gjigantët e Evropës, ‘flirton’ me skuadrën nga Serie A Kjo gjeneratë e artë e Ajax Amsterdam e cila po shkakton ... Read More

Kroos hedh poshtë zërat për largimin e tij nga Real Madrid

12/04/2019

Mesfushori gjerman, Toni Kroos, ka hedhur poshtë mundësinë se ai mund të largohet nga Real Madrid në fund të këtij edicioni. Shumë zëra kanë larguar ... Read More

E ardhmja e Biglia në pikëpyetje, Milan nuk di çfarë të bëjë me lojtarin

09/04/2019

Mesfushori i Milan, Lucas Biglia, nuk e ka të sigurt të  ardhmen e tij në ‘San Siro’. Sipas raportimeve të ‘Gazzetta dello Sport’, skuadra e ... Read More

Pirlo lavdëron Allegrin: ‘Është një nga më të mirët’

06/04/2019

Ish mesfushori i Juventus, Andrea Pirlo, ka dhënë disa komente për ish trajnerin e tij, Massimiliano Allegri. Pirlo e ka cilësuar Allegrin si një nga ... Read More

Milan sfidon Juventusin dhe Interin për talentin italian

05/04/2019

Mesfushori i Brescias, Sandro Tonali, është kthyer në një objektiv për gjigantët e futbollit italian. Pas Juventusit dhe Interit, është tani edhe skuadra e Milanit ... Read More

Manchester Unitedi i përgjigjet Juventusit për Pogban

01/04/2019

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, e ka hedhur poshtë çfarëdo mundësi që mesfushori Paul Pogba të kthehet në Juventus.Thashethemet se Pogba do ta ... Read More

Casemiro: Zidane nuk u largua asnjëherë nga Real Madridi

29/03/2019

Mesfushori i Real Madridit, Casemiro, e ka lavdëruar trajnerin e tij francez, Zinedine Zidanin, duke shtuar se ai nuk u largua asnjëherë nga Real Madridi.Zinedine ... Read More

Pogba: Solskjaer e ka kthyer lirinë në Man United

28/03/2019

Mesfushori i Djajve të kuq, Paul Pogba, e ka lavdëruar trajnerin Ole Gunnar Solskjaer, i cili sot u emërua trajner permanent i klubit, pasi nënshkroi ... Read More

Migjen Basha e ‘godet’ shumë keq Panuccin

26/03/2019

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha, ka ‘thumbuar’ ish trajnerin Christian Panucci, pas fitores ndaj Andorrës.Basha u kthye në formacionin startues nën urdhrat e ... Read More

Halimi tregon çfarë i mungoi Kosovës kundër Bullgarisë

25/03/2019

Halimi beson se fati i mungoi Kosovës kundër Bullgarisë.Besar Halimi, mesfushori i Kosovës, tha pas ndeshjes se “Dardanët” ishin të pafat  kundër Bullgarisë, që barazuan ... Read More

Erikseni e gëzon tifozin kosovar me nevoja të veçanta

23/03/2019

Mesfushori i Tottenhamit e gëzoi tifozin kosovar në “Fadil Vokrri”.Pas ndeshjes kundër Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri”, ylli i Danimarkës dhe Tottenhamit, Christian Eriksen, gjeti ... Read More