Tag: mesin

Barca ia tregon Juventusit çmimin e Umtiti

24/05/2019

08:38 | 05/24/2019 Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti, është në mesin e lojtarëve që po monitorohen nga Juventus. Kampionët e Italisë pas pensionimit të Andrea ... Read More

Kërkohet paraburgim ndaj pesë të dyshuarve që u kapën me një kilogram drogë

19/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka ndaluar 5 persona, në mesin e tyre dhe një i mitur, për shkak të dyshimit se ... Read More

De Ligt akoma i hapur për një transferim tek Man Utd

17/05/2019

20:30 | 05/17/2019 Qendër mbrojtësi i Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt, është ne mesin e lojtarëve më të përfolur, para afatit kalimtar të verës. Në ... Read More

Tetari i FSK-së fiton vendin e dytë në Garën Ushtarake Ndërkombëtare në Kroaci

13/05/2019

Në mesin e pjesëmarrësve nga 13 shtete të botës, garues të Garës Ushtarake Ndërkombëtare në Republikën e Kroacisë, ushtaraku i Forcës së Sigurisë të Kosovës, ... Read More

Vdekjet në vendin e punës – punëtorët vazhdojnë të përballen me rreziqe të shumta

12/05/2019

Për 16 muaj kanë humbur jetën 35 punëtorë në Kosovë. Në mesin e tyre është edhe 21 vjeçari Krenar Jemini, nga Mushtishti i Suharekës i ... Read More

Shikimi i serialit “Friends” është gjë e mirë për shëndetin mendor

02/05/2019

Nëse jeni në mesin e adhuruesve të panumërt të serialit “Friends”, ku thjesht nuk mund të ngopeni duke i shikuar vazhdimisht episodat e mbushura me ... Read More

Prokuroria heton tre kosovarë, dyshohet se iu bashkuan IS-it kur ishin të mitur

30/04/2019

Dy gra dhe një burrë, të cilët janë në mesin e 110 kosovarëve të kthyer nga Siria, kanë qenë të mitur në kohën kur dyshohet ... Read More

Ligji për gjuhët, testimi për shtetësinë bëhet në maqedonisht

14/04/2019

S A 2019-04-14T14:49:21+02:00 Institucionet, në mesin e të cilave edhe MPB-ja, duhet të fillojnë me harmonizimin e ligjeve  të tjera me atë për përdorimin e ... Read More

Lojtari që ndihmoi në sukseset historike po mendon largimin nga Real Madrid

12/04/2019

Toni Kroos mund të jetë në mesin e yjeve të mëdha që do të largohen nga Real Madrid këtë verë. Mesfushori i Real Madridit, Toni ... Read More

“Te molla”, e Arnon dhe Killua në mesin e 50 këngëve më të kërkuara në Shazam

04/04/2019

“Te molla”, e Arnon dhe Killua në mesin e 50 këngëve më të kërkuara në Shazam Aurela Gaçe, ka përgëzuar Arnon dhe Killua për këngën ... Read More

Ndoshta nuk e dini: Këta janë top 8 lojtarët që kanë luajtur në Willem II

03/04/2019

Virgil Van Dijk sot cilësohet në mesin e mbrojtësve më të mirë në futboll. Liverpool në afatin kalimtar dimëror të vitit 2018, shpenzoi 80 milionë ... Read More

Cilin preferoni që të bëhet përzgjedhës i Shqipërisë?

23/03/2019

Shqipëria ka shkarkuar Christian Panuccin pas humbjes 0-2 nga Turqia në “Loro Borici”.Në mesin e disa emrave që lidhen me stolin e Kombëtares shqiptare, më ... Read More