Tag: mësoni

Cilin veprim do të bënit të parin në këtë situatë? Rezultati tregon shumë për ju

10/02/2019

Ka një sërë gjërat që mund të mësoni për veten tuaj nga veprimet ose gjuha e trupit Me siguri juve ju pëlqejnë testet e ndryshme ... Read More

Twitter teston opsionin që grumbullon lajmet e rëndësishme, për t’ia shfaqur shfrytëzuesve në mëngjes (Foto)

30/01/2019

Rrjeti social Twitter po e teston një opsion të ri, që iu mundëson të mësoni të gjitha lajmet më të rëndësishme që në mëngjes. Përditësimi ... Read More

Nga cili çep uji do të rrjedhë më shpejt? Përgjigjja juaj zbulon këtë gjë të rëndësishme për IQ-në tuaj

23/01/2019

Nëse dëshironi të mësoni diçka më shumë për koeficientin tuaj të inteligjencës, ne kemi testin e vërtetë për ju Shikoni me kujdes foton më poshtë. ... Read More

Buzët, thonjtë, gjoksi dhe kërdhokullat – si mund t’ju paralajmërojë dukja juaj për sëmundjet e rrezikshme

18/01/2019

Shikohuni mirë në pasqyrë dhe do të mësoni se a ju mungon diçka Në vend që të kujdeseni për rrudhat dhe gushën, shkencëtarët ju këshillojnë ... Read More

Hundë e madhe – krenari e madhe? Ja sa është kjo e vërtetë!

07/12/2018

Nëse ju mundon shumë se si është i dashuri juaj, vëzhgojeni hundën e tij dhe kështu do të mësoni gjithë atë që nuk shihet në ... Read More

Rregullat para matjes së shtypjes së gjakut: Vetëm nëse i respektoni këto pesë pika, rezultati do të jetë i vlefshëm!

02/11/2018

Mësoni edhe përse është vlera e shtypjes së matur më precize kur e matni te mjeku – por që nuk ka lidhje e profesionalizmin. Për ... Read More

Për një shuplakë u vranë tre persona, si ndodhi ngjarja në Mat

12/10/2018

Mësoni detaje se si ndodhim ngjarja tragjike në Mat, ku mbeten të vrarë 10 persona. 54-vjeçari Kujtim Koxha, banues në fshatin Shëlli- Mat, në lokalin ... Read More

Ngjyra e syve tuaj zbulon se çfarë partneri ju përshtatet më së miri: Misterioz apo i zjarrtë?

26/09/2018

Thonë që sytë janë pasqyrë e shpirtit dhe për ndonjë person mund të mësoni çdo gjë kur e shikoni thellë në sy. Disa hulumtime konstatojnë ... Read More

Dëshironi më shumë ‘like’? Kjo është koha më e mirë që të postoni foto të re në Instagram

08/09/2018

Para se të ndërroni fotografinë e profilit, publikoni tvite apo postoni foto të re në Instagram, mësoni kur është momenti më i mirë për këtë… ... Read More

Njerëzit e mençur nuk lindin të mençur: Për t’u bërë të tillë, duhet t’i keni këto shprehi

02/08/2018

Nëse është diçka që mund të mësoni për inteligjencën, është se shumë pak njerëz lindin tejet të mençur. Personat “tejet të mençur” më mirë duhet ... Read More

Joga për fillestarë: 30 minuta në ditë dhe do të rilindni! (Video)

19/07/2018

Mësoni jogën për fillestarë. Joga është një ndër treningët më të adhuruar të shumicës së popullatës, mirëpo te ne nuk është edhe aq aktuale. Mirëpo, ... Read More

Forma e thonjve zbulon çfarë personi jeni: Nëse janë në formë katrori, ju jeni lider i lindur, por nëse është në formë trekëndëshi…

03/07/2018

Gjeni në foto cila është forma e thonjve tuaj dhe mësoni çfarë ju zbulon për personalitetin tuaj, por mund edhe të mësoni më shumë për ... Read More