Tag: Mickoski

Mickoski: Kemi fituar, pranvera maqedonase po vjen

21/04/2019

  Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski nga shtabi i VMRO-DPMNE-së ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale. “Kemi fituar dhe kjo është fitore e gjithë juve ... Read More

Mickoski, thirrje për dalje masive në zgjedhje

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:20:40+02:00 Kreu i opozitës Hristijan Mickoski në një konferencë për media u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masovikishtë dhe të votojnë ... Read More

Mickosi: Do të votoj në raundin e dytë edhe nëse kandidatja jonë nuk kalon

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T23:35:40+02:00 Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski, në emisionin 200 në Alsat, tha se do të votojë edhe në rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale ... Read More

Mickoski: Zaevit do t’i mbetet që të gëzohet vetëm me fotografinë me Ciprasin

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T20:15:06+02:00 Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski sot realizoi takim me banorët e komunës Zërnovci. Ai theksoi se qytetarët përballen me padrejtësi të mëdha të ... Read More

LSDM: Mickoski gënjeu, VMRO-ja nuk ka dorëzuar amendamente në formë të shkruar

27/03/2019

Alsat 27 Mars, 2019 “Hristijan Mickoski dhe VMRO-DPMNE janë kapure në një gënjeshtër të re. Në debatin e djeshëm televiziv Mickosi gënjeu para qytetarëve se ... Read More

Siljanovska dhe Mickoski për vizitë dyditore në Bruksel

20/03/2019

20 Mars 2019 / 10:09 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski bashkë me kandidaten për president të kësaj partie Gordana Siljanovska-Davkova sot dhe nesër do të ... Read More

Mickoski: Paraburgimi i Çavkovit, përndjekje politike

13/03/2019

13 Mars 2019 / 20:27 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në një prononcim për mediat, paraburgimin e ish shefit të Byrosë për Siguri Publike Mitko ... Read More

Mickoski tenton të vizitojë me forcë Janakievskin në spital

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 18:32 Kryetari i VMRO-DPMNE-se, Hrsitjan Mickoski doli nga spitali “8 shtatori” pas tentimit për të vizituar Mile Janakievskin. Mickoski hasi ne ... Read More

Mickovski: Zaev vazhdon përndjekjen politike, këta njerëz nuk janë fajtor

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 21:18 Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas marrjes në pyetje të ish- kreut të Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ministrave ... Read More

Mickoski: LSDM-ja shmang zgjedhjet nga frika e ballafaqimit me qytetarët

13/02/2019

13 Shkurt 2019 / 10:16 Lideri i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në profilin e tij zyrtar në facebook ka reaguar ndaj ... Read More

Mickoski pas takimit me Vuçiqin: Biseduam për mundësitë e bashkëpunimit

07/02/2019

7 Shkurt 2019 / 10:55 Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në profiline tij në Facebook ka njoftuar se është takuar në beograd me presidentin e ... Read More

Mickoski insiston për zgjedhje të përkohshme parlamentare

29/01/2019

29 Janar 2019 / 9:49 Kryetari i i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski mbrëmë në intervistë për MTV-në përsëriti se VMRO-DPMNE-ja kërkon shpërndarjen e Parlamentit dhe formimin ... Read More