Tag: Milani

Gattuso po e merr drejtimin e skuadrës së njohur nga Premierliga

24/04/2019

Gennaro Gattuso do të largohet nga Milani me të përfunduar ky sezon. Gennaro Gattuso nuk ka arritur t’i bind drejtuesin e Milanit edhe për një ... Read More

Mirupafshim Gattuso, Milan po e transferon top trajnerin

23/04/2019

Gennaro Gattuso po i shijon ndeshjet e fundit si trajner i Milanit. Gennaro Gattuso do të shkarkohet nga Milani me të përfunduar ky sezon. Trajneri ... Read More

‘Ciao’ Gattuso, Milan po e transferon top trajnerin

08/04/2019

Milan e ka humbur besimin në Gennaro Gattuson. Gennaro Gattuso pritet të largohet nga Milani me të përfunduar ky sezon. Siç mëson The Mirror, skuadra ... Read More

Milan 1:1 Udinese, notat e lojtarëve

02/04/2019

Milani nuk ka arritur të marr më shumë se një barazimin ndaj Udineses (1-1). Milani e nisi mirë takimin duke radhitur disa raste para portës ... Read More

Milani kërkon ta rimarrë pozitën e tretë në Serie A, formacionet zyrtare

30/03/2019

Milani do ta kërkojë fitoren kundër Sampdorias, në stadiumin Luigi Ferraris, në kuadër të xhiros së 19 të të Serisë A, për t’u kthyer në ... Read More

Notat e lojtarëve: Milan 2-3 Inter, vlerësohet Bakayoko

17/03/2019

Milani dhe Interi kanë zhvilluar një superderbi në San Siro, të cilin e fitoi skuadra zikaltër. Në këtë ndeshje, Rossonerët kanë marrë notë mesatare lehtësisht ... Read More

Calhanoglu: Milani nuk është larg prej Juves

15/03/2019

Hakan Calhanoglu pohon se Milani nuk është larg prej Juventusit. Pesë fitore rresht kanë katapultuar Milanin në vendin e tretë dhe në pozitë reale për ... Read More

Suso, i sakrifikuari i Milanit për Saint Maximin

12/03/2019

Milani duket i bindur të sjellë në verë sulmuesin e Nices, Allan Saint-Maximin, ndërsa edhe të dielën në mbrëmje kishte përfaqësues në “Vellodrome” për të ... Read More

Milani fiton në udhëtim te Cheivo dhe ruan diferencën me Interin para derbit

09/03/2019

Milani arriti fitore ndaj Chievos me rezultat 1-2 në Serie A dhe kjo ishte fitorja e pestë radhazi. Kuqezinjtë ishin më të mirë, por nuk ... Read More

Formacionet startuese: Milani kërkon suksesin e radhës ndaj Chievos

09/03/2019

Në javën e 27-të në kampionatin italian, Milani luan si mysafir i Chievos në Stadio Marc’Antonio Bentegodi. Rossonerët mbajnë vendin e tretë në tabelë, me ... Read More

Milani fillon bisedimet me Donnarummas për rinovim kontrate

05/03/2019

Raportohet se Milani ka filluar bisedimet me portierin Gianluigi Donnarumma për kontratën e re. Sipas Sport Mediaset, agjenti i lojtarit Mino Raiola ka raporte fantastike ... Read More

Milani dhe Interi janë gati për ndërtimin e stadiumit të ri

04/03/2019

Milani dhe Interi raportohet se po punojnë drejt ndërtimit të një San Siro apo Giuseppe Meazza të ri, i cili do të bazohej në stadiumin ... Read More