Tag: miliard

Galileo arrin në një miliard përdorues

16/09/2019

Sistemi europian i navigimit satelitor, Galileo, ka arritur në një miliard përdorues të lidhur me smartfonë në mbarë botën. Qëllimi, i njoftuar nga Komisioni i ... Read More

Ministria amerikane e Drejtësisë do të merret me rastin e hakimit të WhatsApp

14/05/2019

WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e aplikimit, raporton Reuters. Një zëdhënëse e kompanisë tha se sulmi ishte ... Read More

18 vjeçari padit Apple, i kërkon një miliard dollarë dëmshpërblim

26/04/2019

Një 18-vjeçar ka paditur “Apple”, duke i kërkuar një miliard dollarë dëmshpërblim. “Ousmane Bah, akuzon sistemin e njohjes së fytyrës se e ka lidhur gabimisht ... Read More

Pas pesë muajve lajmërohet fituesi i 1.5 miliard dollarëve, komisioni i lotarisë së Karolinës së Veriut zbulon detaje

06/03/2019

Fituesi i lotarisë amerikane “Mega millions” që në tetor të vitit të kaluar fitoi 1.5 miliard dollarë, pas pesë muajve më në fund i është ... Read More