Tag: miliardë

12 njerëzit më të pazakontë në botë [Foto]

04/06/2019

Bota është një vend i madh dhe i mrekullueshëm me mbi 8 miliardë njerëz të zakonshëm, jashtëzakonshëm, por edhe të… pazakontë. Nga më i gjati ... Read More

Shkoi të blejë pika për sy, por u shokua kur e pa çmimin

15/05/2019

Një klient ka treguar se është shokuar kur i është kërkuar të paguajë 4 miliardë dollarë për një shishe pika të syve kundër tharjes nga ... Read More

Udhëzues për jomyslimanët: Si të silleni me agjëruesit në Ramazan

06/05/2019

Në botë jetojnë rreth 7.6 miliardë njerëz. Rreth 24 për qind e tyre apo 1.8 miliard njerëz do të agjërojnë nga lindja e diellit deri ... Read More

Themeluesi i WhatsApp, kërkon të mbyllni llogarinë në Facebook (Video)

16/03/2019

Brian Acton është një prej themeluesve të WhatsApp, që përfitoi nga Facebook 19 miliardë, pasi e shiti kompaninë që e kishte krijuar. Për tri vjet ... Read More

FIFA thyen rekordin, ka rezerva 2.7 miliardë dollarë

06/03/2019

Rezervat e parave të gatshme të FIFA-s janë rritur në nivele rekorde prej 2,74 miliardë dollarësh dhe të ardhurat u rritën në 6,4 miliardë dollarë. ... Read More

Eksportet, 105 milionë euro humbje në 2018 nga zhvlerësimi i euros

21/01/2019

Eksportet arritën në 310 miliardë lekë për vitin 2018, sipas të dhënave të INSTAT, duke arritur në një nivel rekord, me një rritje prej 13.7% ... Read More

Mënyra si e mbani celularin në duar tregon shumë për personalitetin tuaj

19/12/2018

Statistikat parashikojnë se do të ketë pothuajse 3 miliardë përdorues smartphone deri në vitin 2020. Ky nuk është vetëm një fakt interesant nga pikëpamja e ... Read More

Askush nuk është paraqitur si fitues i lotarisë prej 1,5 miliard dollarëshe – por ka një afat, i cili po afrohet

14/11/2018

Pronari i biletës fituese të lotarisë Mega Millions me vlerë 1.5 miliardë dollarë ende nuk është paraqitur, kur kanë kaluar 22 ditë që nga shpallja ... Read More

Njihuni me “kryeqytetin e qymyrit” në Indi, aty ku minierat shkaktojnë kërdi për banorët e fshatrave në zonë (Foto)

23/10/2018

Me një popullsi që tejkalon numrin 1.3 miliardë dhe një ekonomi me zhvillim të shpejtë, India është bërë emetuesi i tretë më i madh i ... Read More

Bëhën 35 vite nga telefonata e parë mobile

15/10/2018

Aktualisht në botë sipas të dhënave të GSMA ka mbi pesë miliardë përdorues të një telefoni mobil apo telefoni të menqur dhe na duket sikur ... Read More

Kush është Michael Kors, njeriu i cili e ka blerë shtëpinë e modës “Versace” dhe ia ka ndërruar emrin

26/09/2018

Gjiganti amerikan i modës Michael Kors ka konfirmuar blerjen e Versace për 2,1 miliardë dollarë, gjë që i ka shqetësuar disa fansa të kësaj shtëpie ... Read More

Serbia i ka shkaktuar Kosovës mbi 22 miliardë euro dëme në luftë

23/09/2018

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë luftës së fundit (1990-1999), thonë zyrtarë të qeverisë ... Read More