Tag: miliona

Miliona peshq ngordhin nga moti i nxehtë në Australi

14/01/2019

Miliona peshq ngordhin nga moti i nxehtë në Australi Pothuajse një milion peshq kanë ngordhur në brigjet e një sistemi të rëndësishëm lumenjsh, në Australinë ... Read More

Dhjetë vende në Tokë të cilat vetëm ata që i kanë parë, besojnë se vërtet ekzistojnë! (Foto)

11/01/2019

Planeti ynë ka pasur miliona vjet për të krijuar kryeveprat e tij, dhe duket se ia ka arritur shumë mirë. Gjithashtu mund të thuhet se ... Read More

Akrobati 14-vjeç që me saltot dhe rrotullimet në ajër është bërë sensacion (Video)

09/01/2019

Një 14-vjeçar është duke ua rrëmbyer zemrat miliona personave në mbarë botën, falë shkathtësive të tij për të bërë salto shumë të vështira që sigurisht ... Read More

Liverpooli di si të veprojë me futbollistët që dështojnë – miliona euro të fituara nga lojtarët që janë larguar nga ‘Anfield Road’ pa lënë gjurmë

05/01/2019

Liverpooli ka arritur të marrë miliona euro nga transferimet e disa lojtarëve që janë konsideruar si lojtarë që kanë dështuar në Anfield. Sot ka ndodhur ... Read More

Bebe Rexha dhe vëllai i saj me dashuri të madhe për kafshët

22/12/2018

Këngëtarja shumë e dashur për miliona fansa, Bebe Rexha, vazhdon të jetë një prej personazheve më të diskutuar në media. Ajo ndiqet nga plot shtatë ... Read More

Mourinho nga tri shkarkimet në karrierë, fitoi 57 milionë euro

19/12/2018

Ish-trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka fituar miliona euro pas shkarkimit nga klubi anglez. Periudha e portugezit në Old Trafford u ndal në të ... Read More

Policia gjen drogë në valixhet e tij, arrestohet reperi i njohur Lil Pump

15/12/2018

Reperi i njohur Lil Pump është i pëlqyer për muzikën e tij nga miliona fansa anë e mbanë botës. Fluturimi i tij i fundit në ... Read More

Semafori i parë ishte vendosur 150 vjet më parë – a e dini ku dhe si funksiononte ai? (Video)

11/12/2018

Ata kanë shpëtuar jetën e miliona veturave dhe sigurisht edhe njerëzve, por a e dini se ku dhe kur është vendosur semafori i parë? Sipas ... Read More

Shpresë për miliona njerëz – shkencëtarët shumë afër ilaçit që e shëron HIV-in

10/12/2018

Shpresat u janë rritur miliona pacientëve të diagnostikuar me HIV, pasi që hulumtuesit besojnë se një ilaç shërues mund të jetë shumë afër. Për momentin, ... Read More

Ushtrimin që personat me hipertension duhet ta shmangin

07/12/2018

Shtypja e lartë e gjakut është sëmundje që prek miliona njerëz anë e mbanë botës. Kjo sëmundje, që ndryshe njihet si hipertension, shkakton ekstra stres ... Read More

Luan Krasniqi do ta shikojë duelin Wilder-Fury, dëshiron të shohë nëse britaniku do të rikthehet në formë

02/12/2018

Ish-boksieri shqiptar, Luan Krasniqi, është një prej miliona njerëzve anekënd botës që mezi presin duelin ndërmjet Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Dy boksierët që konkurrojnë ... Read More

Çka është diabeti dhe cili është dallimi mes tipit 1 dhe tipit 2 të sëmundjes

27/11/2018

Diabeti është sëmundje që zgjatë tërë jetën dhe që prek miliona njerëz anë e mbanë botës. Ekspertët thonë se mund të ketë edhe miliona njerëz ... Read More