Tag: miliona

Doktorët më nuk rekomandojnë përdorimin e aspirinës për parandalim të sulmit të zemrës

19/03/2019

Miliona amerikanë të moshuar që brengosen se do të pësojnë sulm në zemër apo në tru me vite të tëra kanë konsumuar aspirinë çdo ditë, ... Read More

Kur bie Facebook, të gjithëve “u ndalet fryma” – një histori e ndërprerjeve të platformës gjigante, nëpër vite!

15/03/2019

Qindra miliona përdorues të platformës gjigante Facebook, gjatë ditës së mërkurë janë ballafaquar me probleme, duke raportuar se kishte ndërprerje të kësaj platforme. Sipas Down ... Read More

Fakte interesante që mund të mos i keni ditur për Empire State Building, Kullën Eiffel – e Statujën e Lirisë (Foto)

08/03/2019

Statujat dhe objektet e ndryshme që konsiderohen ikona, çdo vit pothuajse mbledhin miliona vizitorë, por a e keni pyetur ndonjëherë veten se cila është e ... Read More

Të dhënat personale të miliona njerëzve mund të jenë në rrezik, si pasojë e përdorimit të testit për zbulimin e paraardhësve

13/02/2019

Deri më tani, miliona njerëz e kanë dhënë vullnetarisht ADN-në e tyre, si pjesë e testit shumë të popullarizuar që realizohet në shtëpi, për të ... Read More

E zonja jo vetëm në muzikë, Rita Ora tregon aftësitë e saj të shkëlqyera edhe si amvise

06/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është shumë e pëlqyer nga miliona njerëz për muzikën e saj. Ajo është shumë entuziaste për turin e ... Read More

Shënohet Dita Botërore kundër Kancerit

04/02/2019

4 Shkurt 2019 / 10:20 Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), çdo vit miliona njerëz vdesin nga kanceri, shumica në vendet me të ardhura të ... Read More

Çfarë të hani në mëngjes për ta shmangur shtypjen e lartë të gjakut

29/01/2019

Shtypja e lartë e gjakut është një sëmundje e cila i prekë miliona njerëz anë e mbanë botës. Hipertensioni, pra shtypja e lartë e gjakut, ... Read More

Dita Ndërkombëtare e Holokaustit

27/01/2019

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Holokaustit, ku përkujtohen miliona viktima të gjenocidit të Gjermanisë naziste, që u kryen gjatë Luftës së Dytë Botërore. ... Read More

Kur Bebe Rexha pozonte para aparatit të Fadil Berishës

24/01/2019

Këngëtarja me renome botërore, Bebe Rexha, është shumë e pëlqyer nga miliona njerëz anë e mbanë globit për këngët e saj. Ajo e ka nisur ... Read More

Miliona peshq ngordhin nga moti i nxehtë në Australi

14/01/2019

Miliona peshq ngordhin nga moti i nxehtë në Australi Pothuajse një milion peshq kanë ngordhur në brigjet e një sistemi të rëndësishëm lumenjsh, në Australinë ... Read More

Dhjetë vende në Tokë të cilat vetëm ata që i kanë parë, besojnë se vërtet ekzistojnë! (Foto)

11/01/2019

Planeti ynë ka pasur miliona vjet për të krijuar kryeveprat e tij, dhe duket se ia ka arritur shumë mirë. Gjithashtu mund të thuhet se ... Read More

Akrobati 14-vjeç që me saltot dhe rrotullimet në ajër është bërë sensacion (Video)

09/01/2019

Një 14-vjeçar është duke ua rrëmbyer zemrat miliona personave në mbarë botën, falë shkathtësive të tij për të bërë salto shumë të vështira që sigurisht ... Read More