Tag: milionë

Chelsea me shifra të çmendura, kaq shpenzoi në shkarkimin e trajnerëve

22/05/2019

15:01 | 05/22/2019 Antonio Conte ka marrë 9 milionë funte nga Chelsea pasi fitoi një marrëveshje ligjore me ish-klubin e tij. Trajneri italian ishte i ... Read More

Shkencëtarët kanë zbuluar në cilën kohë të ditës lindin më së shumti fëmijë

19/05/2019

Më shumë se pesë milionë femra kanë marrë pjesë në hulumtimin, i cili ka treguar kur nënat më së shpeshti lindin fëmijë Edhe pse koha ... Read More

Rakitic lojtar i Interit?

12/05/2019

9:10 | 12 Maj 2019 09:10 | 12 Maj 2019 Inter janë afër mbylljes së marrëveshjes prej 50 milionë eurove me mesfushorin e Barcelonës, Ivan ... Read More

Hakerët vjedhin 31 milionë dollarë në Bitcoin

09/05/2019

Me vetëm një transaksion të vetëm, hakerët kanë vjedhur gati 31 milionë dollarë në Bitcoins nga një nga kompanitë tregtare më të mëdha të valutës ... Read More

Maqedonia e Veriut zgjedh sot presidentin e ri, 3 kandidatë në garë

21/04/2019

S A 2019-04-21T08:13:46+02:00 Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve:  Stevo ... Read More

Identifikohen dy nga autorët e grabitjes në Aeroportin e Rinasit

19/04/2019

Janë identifikuar dy nga autorët e super grabitjes së 5.7 milionë eurove në Aeroportin e Rinasit. Report Tv raporton se dy autorët janë identifikuar dhe ... Read More

Robbie dhe Ayda largohen nga ‘X Factor’, të pakënaqur me pagën prej 10 milionë funtesh

15/04/2019

Robbie dhe Ayda largohen nga ‘X Factor’, të pakënaqur me pagën prej 10 milionë funtesh Robbie Williams dhe Ayda Field janë larguar nga 'X-Factor' pasi ... Read More

Alisson barazon rekordin e De Geas, ka edhe katër ndeshje për ta thyer atë

15/04/2019

Portieri i Liverpool, Alisson Becker, është duke justifikuar secilin milionë të shpenzuar për të. Becker u transferua tek skuadra e Liverpool nga Roma, duke vendosur ... Read More

Themeluesi i Xiaomi-t do të japë donacion 735 milionë funte për bamirësi

11/04/2019

Themeluesi miliarder i telefonit të mençur kinez Xiaomi u zotua të japë 735 milionë funte për bamirësi. Lei Jun drejtori ekzekutiv i Xiaomi-t, dëshiron që ... Read More

E kërkojnë Barcelona dhe Man Utd, Inter i do 100 milionë euro nga shitja e lojtarit

11/04/2019

E kërkojnë Barcelona dhe Man Utd, Inter i do 100 milionë euro nga shitja e lojtarit Inter është i gatshëm të heq dorë nga disa ... Read More

Vjedhja e “thesit me para” në Aeroportin e Tiranës, një veturë gjendet e djegur – ndër të shoqëruarit nga policia edhe një punonjës i sigurimit të aeroportit

09/04/2019

Një shumë marramendëse, rreth 10 milionë euro dyshohet se janë grabitur sot në aeroportin e Rinasit, Tiranë, nga një avion që do të udhëtonte drejt ... Read More

Nga buxheti i shtetit ndahen 6.5 milionë euro për mësimdhënësit e paraluftës, FMN kundër

07/04/2019

Pas aprovimit të Ligjit për punonjësit e arsimit në periudhën 1990-1999, rreth 6.5 milionë euro janë ndarë nga buxheti i shtetit vetëm për vitin 2019, ... Read More