Tag: Milot

Werderi, Rashicës: E keni merituar pushimin

20/06/2019

18:44 | 06/20/2019 Skuadra Werder Bremen i ka uruar pushime të mira yllit të tyre, Milot Rashica. Djaloshi i artë i Kosovës, ka zgjedhur Maldivet ... Read More

Ky është mesazhi i Rashicës për Casillas

02/05/2019

Milot Rashica iu është bashkuar shumë figurave sportive për t’i ofruar mbështetje dhe uruar shërim sa më të shpejtë legjendës, Iker Casillas. Portieri spanjoll të ... Read More

Werder Bremen në alarm, ja çfarë ka ndodhur sot me Rashicën

01/05/2019

Ylli i Werder Bremen, Milot Rashica ka pësuar një lëndim gjatë seancës stërvitore të së mërkurës. Rashica nuk kishte mundësi as të kryente deri në ... Read More

Pas paraqitjes fantastike ndaj Bayernit, skuadra e Premierligës kërkon Rashicën

26/04/2019

Pas paraqitjes fantastike ndaj Bayernit, skuadra e Premierligës kërkon Rashicën Paraqitja e jashtëzakonshme e Milot Rashicës këtë sezon në fanellën e Werder Bremen dhe në ... Read More

Milot Rashica la gjurmë në fushë, bashkëshortja e tij në tribuna 

25/04/2019

Milot Rashicës nuk i ka munguar përkrahja e bashkëshortes dje në tribuna. Miliot Rashcia ka vazhduar me formën e mirë edhe në Kupën e Gjermanisë, ... Read More

Goli i Rashicës po krahasohet me golin e paharruar të Messit

25/04/2019

Lionel Messi dhe Milot Rashica janë protagonist të dy golave të bukur dhe të ngjashëm sipas tifozëve të futbollit. Ylli i Kombëtares së Kosovës po ... Read More

UEFA assesi të ndalet, na kujton edhe një herë ‘magjinë’ e Rashicës

24/04/2019

UEFA vazhdon t’iu ‘servojë’ ndjekësve të saj në rrjetet sociale golin e bukur të Milot Rashicës të shënuar kundër Ishujve Faroe. Ylli i Werder Bremen, ... Read More

Rashica nuk ndalet, tani e mposht edhe Lewandowskin

09/04/2019

Milot Rashica është shpallur lojtari më i mirë i fazës çerekfinale të Kupës së Gjermanisë. Ylli i Kombëtares së Kosovës ka shënuar një gol jashtëzakonisht ... Read More

De Biasi më në fund tregon se përse nuk e ftoi Rashicën në EURO 2016

08/04/2019

Gianni De Biasi më në fund ka zbuluar se përse nuk e ftoi Milot Rashicën në EURO 2016. Gianni De Biasi është pyetur së fundmi ... Read More

Trajneri i Werderit me fjalë të mëdha për Rashicën

05/04/2019

Florian Kohfeldt ka vazhduar me fjalë të mëdha për Milot Rashicën. Ylli nga Kosova ka shënuar një tjetër gol të bukur në fitoren e Werder ... Read More

Viti 2019: Vetëm Lewandowski më mirë se Rashica

04/04/2019

Milot Rashica me një gol të bukur ka ndihmuar Werder Bremen të fitojë 0-2 në udhëtim te Schalke, për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës ... Read More

Shpërblehet Rashica, fiton çmimin ‘Lojtari i Ndeshjes’

03/04/2019

Milot Rashica është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes Schalke – Werder Bremen. Werder Bremen ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Kupës së ... Read More