Tag: Ministri

Vonohet tre minuta në takim, ministri japonez kërkon falje

22/02/2019

Ministri i Shtetit për Lojërat Olimpike në Japoni, Yoshitaka Sakurada, ka kërkuar falje publike pasi mbërriti tri minuta me vonesë në një takim parlamentar. Deputetët ... Read More

Tahiri: Gjykata Komerciale jetike për të bërit biznes në Kosovë

21/02/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim drejtoreshën e Misionit të USAID-it në Kosovë, Lisa Magno. Tahiri ka bërë të ditur për ... Read More

Pacolli: Hapja e Ambasadës japoneze, dimension i ri në marrëdhëniet Kosovë-Japoni

21/02/2019

Ministri i Punëve të Jashtme (MPJ), Behgjet Pacolli ka thënë se hapja e Ambasadës së Japonisë është një dimension i ri në marrëdhëniet reciproke. Sipas tij, ... Read More

Ismaili: Qytetarët do t’i blejnë barnat me çmim të njëjtë në të gjithë Kosovën

21/02/2019

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka bërë të ditur se përmes iniciativës për finalizimin e Udhëzimit Administrativ për rregullimin e çmimeve të barnave, qytetarët e ... Read More

Daçiq: Për demarkacionin me Kosovën do të vendoset me referendum në Serbi

20/02/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se demarkacioni i kufirit me Kosovën nuk është propozim zyrtar, por ide e zyrtarëve ... Read More

Gjysmë milioni euro u shpërndahen gjashtë federatave të sportit

20/02/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit, ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me gjashtë federata. ... Read More

Ministri Rrustem Berisha në Kroaci, pro thellimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë 

19/02/2019

Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, me rastin e shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka  marrë pjesë në organizimin e ashtuquajtur “Java e Kosovës ... Read More

Tahiri: Do të rritet numri i zyrtarëve që do të deklarojnë pasurinë

19/02/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim Këshilltarin e Lartë për Masat Kundër Korrupsionit në Zyrën Qendrore të UNDP-së,​ Euy-Whan Kim, me ... Read More

Daçiq: Demarkacioni është propozimi zyrtar i Beogradit për zgjidhjen e çështjes së Kosovës!

19/02/2019

Propozimi i Beogradit në negociatat me Prishtinën është edhe çështja e demarkacionit, ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq. Sipas mediave serbe, përcjell ... Read More

Daçiq: Zgjidhjen e problemit të Kosovës, Trump do ta përdorte për zgjedhje si fitore në politikën e jashtme

19/02/2019

Shtetet e Bashkuara janë të interesuar në zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Kështu ka deklaruar nga ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ... Read More

VMRO-DPMNE: Kontrolli Teknik i Durmo Turs ka pasur ndalesë për punë

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 14:36 Partia opozitare VMRO-DPMNE ka kërkuar përgjegjësi nga Ministri i Punëve të Mbrendshëm, Oliver Spasovski për rastin tragjik në Llaskarcë ku ... Read More

Në 11 vjetorin e Pavarësisë, qyteti i Shtimes bëhet me palestër sportive

17/02/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, dhe kryetarin e komunës së Shtimes, ... Read More