Tag: Ministrinë

Mbi 300 zyrtarë policor probleme me grada

27/05/2019

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur një varg parregullsish në Ministrinë e Punëve të Brendshme që aktualisht drejtohet nga mjeku Ekrem Mustafa që vije nga ... Read More

Fletarreste për “bosët e veriut” Veselinoviqin, Radojiçiqin e Mihajlloviqin

24/05/2019

Me kërkesë të Gjykatës kompetente, në Ministrinë e Drejtësisë është dorëzuar urdhëresa për lëshimin e fletarrestit ndërkombëtar për tre persona, ndërsa këto fletarreste kanë arritur ... Read More

Admirali amerikan James Foggo sot qëndron në Kosovë

22/05/2019

Admirali amerikan James Foggo sot do të qëndrojë për një vizitë në Ministrinë e Mbrojtjes. Për shefin e Komandës së Bashkuar të Aleancës në Napoli ... Read More

“Si n’shtëpinë tënde”, nxënësit nga Kosova e Shqipëria sot në Prizren

27/04/2019

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë sot organizojnë programin e shkëmbimit të nxënësve mes Kosovës dhe ... Read More

Opozita dhe pushteti thellojnë dallimet për fatin e PSP-së

15/04/2019

S A 2019-04-15T09:31:44+02:00 VMRO-DPMNE-ja ka dorëzuar në Ministrinë e Drejtësisë vërejtjet e saja ndaj propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Dikasteri Drejtësisë konsideron se propozimet e opozitës ... Read More

Panairi i Punës në Mitrovicë, ofron rreth 500 vende të punës dhe praktikës në punë

12/04/2019

Panairi i Punës 2019 sot u hap në sallën e sporteve “Minatori” në Mitrovicë, në bashkëpunim me Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Agjencinë ... Read More

Ismaili: Po themelohet zyra koordinuese në Ministrinë e Shëndetësisë, për ambient dhe ajër më të pastër

11/04/2019

Po themelohet zyra koordinuese në Ministrinë e Shëndetësisë, e cila do të merret çdo ditë me dizajnimin e politikave për ambient dhe ajër më të ... Read More

Anashkalimi i shqipes në faqet e ministrive

08/04/2019

S A 2019-04-08T15:46:05+02:00 Shërbimet në Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale, faqja e të cilës është vetëm në gjuhën  maqedonase, thonë se materialet përkthehen edhe ... Read More

Ministri gjerman për DW: Ka rënë interesi strategjik për Ballkanin Perëndimor

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T20:18:44+02:00 Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme Michael Roth ishte pjesë e delegacionit që shoqëroi presidentin gjerman, Frank-Walter Steinmeier, në vizitën e tij ... Read More

Turqia kërkon dorëzimin e 15 “GYLENISTËVE”

05/04/2019

S A 2019-04-05T15:31:08+02:00 Kërkesa për ekstradimin e të ashtuquajturve terroristë nga Ankaraja Zyrtare ka arritur në Ministrinë e Drejtësisë së Maqedonisë së Veriut. Nga atje ... Read More

Për 5 muaj, 630 kërkesa për legalizim të armëve

02/04/2019

Që nga dhjetori i vitit të kaluar në Ministrinë e Punëve të Brendshme janë legalizuar 246 armë, ndërkohë që kanë qenë gjithsej 630 kërkesa për ... Read More

SBASHK-u: Nga 8 prilli mund të hyjmë përsëri në grevë të përgjithshme (Video)

28/03/2019

Menaxheri për financa në SBASHK, Ymer Ymeri, ka thënë se partia që udhëheq me Ministrinë e Arsimit po mundohet që grevën ta hedhin në taborin politik. Ymeri, ... Read More