Tag: minuta

Ja sa minuta koronavirusi mund të qëndrojë në ajër

20/05/2020

Spërklat që lëshohen nga të infektuarit me Covid-19 mund të qëndrojnë në ajër për disa minuta. Kjo mund shkaktojë infektime të reja sipas kërkuesve. shkruan ... Read More

Ekspertja australiane tregon mënyrën për të ulur rrezikun nga COVID-19: Dilni 10 minuta në diell

28/04/2020

Një eksperte australiane është shprehur se dalja në diell për vetëm 10 minuta në ditë, mund të zvogëlojë në masë të madhe rrezikun e kontaktimit ... Read More

“Bëj tifo për Italinë dhe Juve”, Edi Rama “pushton” edhe mediat sportive

31/03/2020

Edi Rama ka pushtuar italianët në 2 minuta e 20 sekonda, me një gjest nobilist. Nisma e qeverisë shqiptare për të dërguar 30 mjek në ... Read More

Stresi publikoi këngën e re, ja reagimi i papritur i Keisit

24/01/2020

Vetëm disa minuta më parë, reperi i njohur dhe i dashur për publikun Stresi, publikoi këngën e tij më të re të titulluar “Zemrën maje”. ... Read More

Nëse flini mbi nëntë orë, rritet rreziku nga paraliza

12/12/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar se më shumë se nëntë orë gjumë gjatë natës dhe 90 minuta dremitje gjatë ditës rrit rrezikun nga paraliza.Rezultatet e këtij studimi ... Read More

Studiuesit: Rrjetet sociale, bastion i depresionit

30/11/2019

Studimi ka zbuluar se studentët që kufizonin përdorimin e përditshëm të Facebook, Instagram dhe Snapchat në 10 minuta në ditë, kishin përjetuar rënie të ndjeshme ... Read More

E mposhti luften me kancerin dhe mësoi se kishte fituar milionat në lotari!

13/11/2019

Lynne Price, 55 vjeçe hapi letrën me rezultatet e analizave, ndërkohë që pak minuta më vonë hyri bashkëshorti David dhe i tha se kanë fituar ... Read More

Gjumi i ditës zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër

10/09/2019

Lajme të mira vijnë për njerëzit që iu pëlqen të flenë disa minuta gjatë ditës. Sipas një studimi të ri, gjumi i shkurtër gjatë ditës, ... Read More

Njihuni me amerikanen që për tre minuta arriti të ha mbi tre kavanoza me majonezë

04/09/2019

Gruaja që ka arritur t’i ha më shumë se tre kavanoza me majonezë dhe atë për tre minuta, ka vënë rekordin e ri botëror. Amerikania ... Read More

Ja sa minuta zgjat realisht seksi në çift

11/06/2019

Seancat seksuale për shumicën e çifteve zgjasin 19 minuta. Nga këto, dhjetë minuta janë puthjet dhe ledhatimet përpara depërtimit.Kështu thuhet në një sondazh. Gjysma e ... Read More

26 vite pritje për një titull në derbi, Partizani gati për festën e madhe!

12/05/2019

13:06 | 12 Maj 2019 13:06 | 12 Maj 2019 90 minuta që vlejnë më shumë se çerek shekulli. 26 vitet pritje të tifozëve të ... Read More

Theret me thikë një person në Suharekë, policia jep detaje

03/05/2019

Një person është therur me thikë rreth orës 19:20 minuta në Suharekë. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, ka thënë për Telegrafin ... Read More