Tag: mirë

Personat që kanë probleme me veshka, të mos e hanë këtë frut

11/11/2019

Nëse dyshoni se keni probleme me veshkat, ushqimi i mirë dhe një dietë e duhur janë esenciale për ju që të qëndroni të shëndetshëm.Kjo nënkupton ... Read More

Keni probleme me veshkë, mos hani banane

10/11/2019

Nëse dyshoni se keni probleme me veshkat, ushqimi i mirë dhe një dietë e duhur janë esenciale për ju që të qëndroni të shëndetshëm.Kjo nënkupton ... Read More

Pesë mënyra për ta luftuar mungesën e vitaminës D gjatë dimrit

08/11/2019

Vitamina D është vitamina, e cila ndihmon zhvillimin sa më të mirë të eshtrave, dhëmbëve dhe muskujve. Mirëpo problemi është se niveli i kësaj vitamine ... Read More

Si të kaloni gripin në kushte shtëpie

07/11/2019

Sezoni i gripit ka filluar dhe është e rëndësishme që të kujdeseni mirë për veten kur të keni grip. Është më mirë të qëndroni në ... Read More

Telefoni 108-megapiksel i Xiaomi, vjen në Evropë

06/11/2019

Lajmi i keq është se CC9 Pro nuk do të shitet jashtë Kinës. Lajmi i mirë është se Xiaomi prezantoi një model thuajse identik i ... Read More

Çaji që nuk duhet pirë para gjumit

06/11/2019

Një pjesë e mirë e jona nuk janë të kujdesshëm për pijet e darkës, në mënyrë që të bëjnë një natë më të qetë. Shumë ... Read More

GTA 6, lajm i mirë për fansat e kësaj loje

03/11/2019

Fansat e GTA 6 kanë marrë një lajm të mirë pasi që pronarët e kësaj loje elektronike kanë bërë një postim ku kanë ftuar lojtar ... Read More

Ndryshimi që i ndodh trupit tuaj kur hiqni dorë nga duhani

30/10/2019

Ndërprerja e konsumimit të duhani është gjëja më e mirë që do të bënit ndonjëherë. Një ndër përfitimet kryesore të lënies së cigares ka të ... Read More

Meshkujt nuk flasin, por dërgojnë sinjale, ja çfarë bëjnë kur kanë rënë në dashuri me ju?

27/10/2019

Meshkujt, zakonisht nuk janë të mirë në shprehjen e ndjenjave. Nuk është se nuk duan të flasin për ndjenjat e tyre, vetëm se nuk e ... Read More

Këto gjëra duhet t’i dini për dashurinë e vërtetë

26/10/2019

Ju madje, mund të filloni të dukeni mirë dhe të performoni më mirë në punë. Përqafime dhe puthjet prodhojnë ndjesi qetësie, sigurie dhe kënaqësie. Ne ... Read More

A është shqetësuese urinimi i shpeshtë

23/10/2019

Keni dëgjuar që urinimi i shpeshtë nuk është një tregues i gjendjes së mirë shëndetësore. Kësaj radhe do shohim anën mjekësore të urinimit të shpeshtë, ... Read More

Receta që është përdorur me vite të tëra: I largon toksinat dhe e rikthen freskinë e lëkurës

22/10/2019

Kur trupi është në gjendje të mirë, kjo reflektohet edhe në lëkurë.Karotat kanë shumë efekte pozitive në trup fal fibrave, vitaminës A dhe beta-karotenit që ... Read More