Tag: mirë

Momenti kur Fellaini në tentim për të gjuajtur në portë, godet me top sigurimin në skaj të fushës

16/12/2018

Tani pasi derbi mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit përfundoi 3-1 në të mirë të skuadrës së Jurgen Klopp, tifozët kanë filluar të komentojnë episodet nga ... Read More

Ish-lojtari i Unitedit, Cruyff: Është shqetësuese, tani lojtarët e mëdhenj po e zgjedhin Cityn para nesh

16/12/2018

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Jordi Cruyff, beson se lojtarët më të mirë në botë do të preferonin të bashkohen me Manchester Cityn para Djajve të ... Read More

Ronaldo: Juventusi e meritoi fitoren

16/12/2018

Cristiano Ronaldo beson fuqishëm se Juventusi ka luajtur më mirë se Torino dhe ka pasur më shumë raste shënimi. Derbi torinez u vendos nga një ... Read More

Marcelo: Normalisht që Cristiano Ronaldo na mungon, çdo kujt do t’i mungonte lojtari më i miri botë

15/12/2018

Real Madridi nuk po kalon një moment të mirë, ndërsa Marcelo thotë se Cristiano Ronaldo i mungon skuadrës. Portugezi ka kaluar në Itali te Juventusi ... Read More

Haradinaj: Jemi për fqinjësi të mirë me Serbinë, njohje reciproke dhe tregti të lirë

14/12/2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosovës është e gatshme të ketë fqinjësi të mirë me Serbinë. “Dje ne e kemi paraqitë platformën ose draftin ... Read More

Tri arsye të forta pse duhet të stërviteni në dimër në rrugë dhe jo në palestër

14/12/2018

Jo të gjithë e dinë, por edhe në temperatura të ulëta do të ishte më mirë të bënim aktivitet fizik në natyrë. Kjo është arsyeja ... Read More

Messi, Pjanic apo Neymar? Këta janë top 10 lojtarët që i gjuajnë më së miri goditjet e dënimit në pesë vitet e fundit, aty edhe Enis Bardhi

14/12/2018

Tashmë Lionel Messi dihet që është një nga goditësit më të mirë të gjuajtjeve të lira. Ai me Barcelonën ka arritur që të shënojë shumë ... Read More

Zyrtare: “El Loco” në moshën 42-vjeçare bëhet me klub të ri, thyen rekordin e Guinnesit

13/12/2018

Ish-lojtari uruguaian, Sebastian Abreu, i njohur më mirë si El Loco (i çmenduri), nënshkroi sot kontratën e 28 në karrierën futbollistike. Abreu, i cili ka ... Read More

Tre yjet që mund të largohen nga Chelsea që në janar

13/12/2018

Chelsea e ka nisur mirë nën drejtimin e Maurizio Sarrit, ku aktualisht janë në vendin e tretë . Dy humbje me Wolverhamptonin dhe Tottenhamin, janë ... Read More

Kosnett: Lajm i mirë granti nga MCC-ja, por Kosova duhet ta luftojë korrupsionin

13/12/2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett e ka quajtur lajm të mirë për Kosovën donacionin miliona eurosh nga Korporata e Sfidave të ... Read More

Arsyeja më e mirë përse nuk bën të grindemi

13/12/2018

Ndonëse shumica e ekspertëve do të thonë që është mirë të mos i mbajmë brenda nesh ndjenjat, qofshim të këndshme apo më pak të këndshme, ... Read More

Kosova, ndër vendet prijëse në botë që i kushton rëndësi vaksinimit

13/12/2018

Kosova njihet si vend me mbulueshmëri të mirë të imunizimit (vaksinimit). Sipas profesionistëve nga fusha e shëndetit publik, Kosova renditet në mesin e shteteve më ... Read More