Tag: mirënjohur

“Do vijë çasi kur do të mundet ky virus i mallkuar”! Këngëtari i madh italian mesazh gazetares shqiptare: Dërgimi i mjekëve, gjest i pabesueshëm!

30/03/2020

Këngëtari i mirënjohur italia, Al Bano Carrisi, i ka dërguar një mesazh gazetares shqiptare, Zenepe Luka, ku i shpreh mirënjohje për gjestin human të Shqipërisë, ... Read More

Vajza e Xhevdet Ferit bën dedikimin prekës: Më mungon shumë papi

03/03/2020

Disa ditë më parë, aktori i mirënjohur Xhevdet Feri  ndërroi jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë. Së fundmi, vajza e tij, Bora Feri ... Read More

Kujdes me sheqernat natyrale

09/10/2019

Sheqernat natyrale nga frutat nuk janë plotësisht të padëmshme, siç mendohet zakonisht. Fruktoza e mirënjohur ka qenë e lidhur me sëmundjet e zemrës dhe veshkave, ... Read More

Kështu titullohet kënga e re e Sinan Vllasaliut

09/05/2019

23:57 | 8 Maj 2019 23:57 | 8 Maj 2019 Sinan Vllasaliu po vjen me këngë të re. Këngëtari i mirënjohur, Sinan Vllasaliu, e ka ... Read More

Gjyqtari kosovar do të referojë ndeshjen, Barcelona – Chelsea

24/04/2019

Gjyqtari i mirënjohur nga Kosova, Bekim Zogaj, me nënshtetësi zvicerane, do të referojë në ballafaqimin gjysmëfinal të UEFA Youth League në futboll, mes Barcelonës U-19 ... Read More

Rona Nishliu sonte promovon albumin e ri

24/04/2019

Këngëtarja e famshme kosovare Rona Nishliu, sonte promovon albumin e saj të ri “Mindili”. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Rona Nishliu, sonte do ta promovojë albumin ... Read More

Kështu dukej Gjyste Vulaj para 26 viteve, befason me pamjen

02/04/2019

Gjyste Vulaj ka sjell një fotografi nga arkivat. Këngëtarja e mirënjohur, Gjyste Vulaj ka ndarë me ndjekësit një fotografi të realizuar në vitin 1993, shkruan ... Read More

Emra i mahnitur nga Kosova: Rrahmani ishte më i miri kundër Danimarkës

24/03/2019

Ish-futbollisti i mirënjohur kosovar, Uliks Emra, është i entuziazmuar për sukseset e fundit të Përfaqësueses së Kosovës.Emra, i cili tani po merret me politikë të ... Read More

Edona viziton muzeun Madame Tussauds dhe pozon me figurën prej dylli të Dua Lipës

03/03/2019

Këngëtarja e mirënjohur, Edona Llalloshi, gjatë qëndrimit të saj në Londër e ka vizituar muzeun e figurave prej dylli, Madame Tussauds. Pas sukseseve të pandalshme ... Read More

“Shqipe”, projekti i ri nga Sabri Fejzullahu

15/02/2019

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sabri Fejzullahu, ka publikuar projektin më të ri të tij. Kënga titullohet “Shqipe” dhe vjen në prag të 11 vjetorit të ... Read More

Sabri Fejzullahu dekorohet me Medaljen Presidenciale të Meritave

13/02/2019

Këngëtari mirënjohur, Sabri Fejzullahu, është dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave nga presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Legjenda e muzikës shqipe është nderuar ... Read More

Richard Gere bëhet sërish baba disa muaj para se të mbush 70 vjet

11/02/2019

Edhe një pjesëtar i ri është shtuar në familjen e aktorit të mirënjohur të shumë filmave. Richard Gere u bë baba për herë të dytë ... Read More