Tag: mirëpo

Nëse i keni këto katër linja në nyjën e duarve, ato ju zbulojnë diçka vërtet të rëndësishme për fatin dhe të ardhmen tuaj

20/01/2019

Mbase nuk e keni ditur, mirëpo nyja zbulon mjaft gjëra për ju të cilat nuk i keni ditur. Shikoni përse bëhet fjalë Sekreti i së ... Read More

Dua Lipa publikon një video nga fëmijëria e saj duke folur shqip

14/01/2019

Dua Lipa është një artiste me famë ndërkombëtare, mirëpo ajo vazhdimisht e vë në pah origjinën e saj shqiptare. Këngëtarja 23-vjeçarja e ka publikuar një ... Read More

Si ta dalloni se kokëdhembja është e rrezikshme

13/01/2019

Dhimbja e kokës mund të jenë fare e zakonshme, mirëpo ekzistojnë disa raste kur ajo mund edhe të jetë serioze. Në raste të caktuara, kokëdhembja ... Read More

Tre artikuj të cilët bëjnë çudira për mushkëritë: Nëse jeni duhanpirës, këta artikuj patjetër duhet t’i hani!

13/01/2019

Këshilla më e mirë për mushkëri të shëndetshme është ndërprerja e pirjes së duhanit, mirëpo nëse nuk mund ta lini atë, do të duhej më ... Read More

Nëse keni dashur zgjidhje për ushqime të shijshme e të sigurta, mësoni ku t’i gjeni në vendin tonë

11/01/2019

Shumë njerëz gabimisht besojnë se ushqimi është vetëm ushqim, mirëpo ata nuk mund të largohen nga e vërteta. Ekziston një ndryshim i madh midis ushqimeve ... Read More

Pa antibiotikë: Zgjidhni infeksionet urinare me ndihmën e këtyre këshillave

10/01/2019

Jashtëzakonisht shpesh te femrat, mirëpo edhe te personat e moshuar dhe bebet, infeksionet urinare duhet shëruar që në fillim, ndërkaq me ilaçe natyrale kurrë nuk ... Read More

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C

10/01/2019

Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e ... Read More

Më e mira për 2019-n: Falë kësaj diete shumica kanë humbur peshë trupore dhe kanë parandaluar sëmundjet

08/01/2019

Dieta nuk është e përkufizuar, mirëpo duhet pasur kujdes në madhësinë e porcionit dhe të kalorive Vitin e kaluar keto-dieta ka qenë hit i vërtetë, ... Read More

Përse mashkulli përjeton orgazmën më shpejt me femër të panjohur?!

02/01/2019

Përgjigjja fshihet në parahistori, mirëpo kjo nuk është e gjitha! Kjo nuk është thirrje për përhapje të farës vetjake, mirëpo as dëshmi që lidhjet monogame ... Read More

Bëjeni për vete pa u hamendur në natën më të hareshme

31/12/2018

Vajzat në festa të këtilla janë më të relaksuara dhe më të gatshme për të krijuar lidhje, mirëpo nuk do të thotë se me atë ... Read More

Fenerbahce i konkurron Milanit për Fabregasin

30/12/2018

Milani është përgatitur ta transferojë Cesc Fabregasin si lojtar të lirë, mirëpo Fenerbahce është përfshirë në bisedime me Chelsean. 31-vjeçari ka kontratë deri në fund ... Read More

Guardiola: City është skuadër më e mirë se në sezonin e kaluar

25/12/2018

Manchester City e fitoi Ligën Premier në edicionin e kaluar me 100 pikë, mirëpo Pep Guardiola beson se skuadra e tij është akoma më e ... Read More