Tag: mirëpritur

7 fakte interesante rreth festimit të verës në Suedi

03/07/2019

1.Midsummer filloi si një mënyrë për të mirëpritur verën (dhe të pjellat). Suedia ka festuar Midsummer ( midsommar në suedisht) për shekuj me radhë. Veprimtaria, e cila ... Read More

Thaçi: Mirëpres miratimin e Rezolutës e cila dënon gjenocidin e shtetit serb në Kosovë

16/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur miratimin e rezolutës nga Kuvendi i Kosovës për dënimin e gjenocidit serb. Në një status në llogarinë e ... Read More

Kim Kardashian dhe Kanye West bëhen prindër për herë të katërt

10/05/2019

19:03 | 10 Maj 2019 19:03 | 10 Maj 2019 Kim Kardashian dhe Kanye West kanë mirëpritur fëmijën e katërt, që është djalë. North, Saint ... Read More

Hoti: Shpresoj të mos kërkohet largimi i Kosnett, siç ndodhi me ambasadorin zviceran

25/04/2019

  Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka mirëpritur deklaratat e ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i cili u bëri thirrje qytetarëve ... Read More

Simeone: Dënimi i Costa me tetë ndeshje i tepruar

12/04/2019

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone, nuk e ka mirëpritur aspak dënimin e Diego Costas me tetë ndeshje. Costa është dënuar pas kartonit të kuq ... Read More

​Albumi i Tunës vlerësohet lart edhe nga koleget e saj

23/03/2019

Përveçse nga fansat, albumi i ri i Altuna Sejdiut-Tunës, është mirëpritur edhe nga kolegët e këngëtares. Komente pozitive së fundmi ka bërë këngëtarja e mirënjohur ... Read More

Pacolli: Mirënjohës OBI-it dhe shteteve anëtare për aprovimin e Rezolutës që bën thirrje për njohje të Kosovës

02/03/2019

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka mirëpritur dhe përshëndetur aprovimin me unanimitet të plotë të Rezolutës ... Read More

Hoxhaj përshëndet vendimin për reduktimin e mbledhjeve për Kosovën në Këshillin e Sigurimit

09/02/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka mirëpritur vendimin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, që të reduktojë takimet periodike për misionin e UNMIK-ut ... Read More

Erion Veliaj mirëpret në zyrën e tij Adelina Ismailin

01/02/2019

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka mirëpritur sot (e premte) në zyrën e tij këngëtaren e madhe, Adelina Ismiali. Dyshja në fjalë publikuan fotografi në ... Read More

Pacolli mirëpret ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës, e vlerëson hap të rëndësishëm për të gjithë rajonin

25/01/2019

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, e ka mirëpritur dhe përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga Parlamenti i Greqisë, ... Read More

Babai i Almir Aliut: Dua drejtësi, jo mëshirë

23/01/2019

Familja e Almir Aliut nga Kumanova ka mirëpritur vendimin e Gjykatës së Apelit për kthimin e lëndës në rigjykim. Babai i Almirit, Sedat Aliu ka ... Read More

Georgina vazhdon të jetë aktive në rrjetet sociale, tregon se në mungesë të Ronaldos kalon kohën me fëmijët

12/01/2019

Një shëtitje në qytet gjatë vikendit, gjithmonë është e mirëpritur dhe këtë mundësi nuk e lëshoi edhe Georgina Rodriguez. Partnerja e Cristiano Ronaldos, tani pasi ... Read More