Tag: mision

Këto ushqime iu ndihmojnë ti djegni yndyrnat në trup

10/06/2020

Rënia në peshë është një mision i vështirë dhe gati se i pamundur për disa persona. Ajo arrihet duke konsumuar ushqime të shëndetshme, të cilat ... Read More

SHBA dërgon Gardën Kombëtare Wyoming në Kosovë

26/05/2019

Ushtarët e Gardës Kombëtare të Wyoming do të dërgohen javën e ardhshme për një mision paqeruajtës në Kosovë, transmeton AP. Anëtarët e komunitetit janë të ... Read More

NATO ngushëllon familjen e Major Klodjan Tanushit

11/05/2019

Aleanca e Atlantikut të Veriut,(NATO) e cila është më mision në Letoni ka përcjellë sot një mesazh ngushëllimi për vdekjen major Klodian Tanushit dje në ... Read More

Forca Detare Shqiptare shpëton gomonen me 50 emigrantë

24/04/2019

​Forca Detare Shqiptare dhe anija “Butrinti” me mision në detin Egje kanë shpëtuar 50 emigrantë, të cilët ishin nisur nga Ceshme i Tuqisë drejt ishullit ... Read More

Pas Rita Orës, Dua Lipa merr pjesë në një mision bamirësie me ‘UNICEF’-in

15/04/2019

Pas Rita Orës, Dua Lipa merr pjesë në një mision bamirësie me ‘UNICEF’-in Këngëtarja shqitpare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë pjesë në një ... Read More

Vera Ora me fjalë të mëdha për Ritën pas punës që bëri në Kosovë

11/04/2019

Rita Ora, disa ditë ka qëndruar në Kosovë bashkë me familjen e saj në një mision bamirës në bashkëpunim me UNICEF. Këngëtarja e njohur shqiptare, ... Read More

Rita Ora nis misionin bamirës në Kosovë 

09/04/2019

Rita Ora kësaj radhe në vendlindje po qëndron me një mision bamirësie. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka ardhur në Kosovë për të ... Read More

“Kosova në rrugë të duhur drejt anëtarësimit në NATO”

04/04/2019

Aleanca Veriatlantike e Kosovës sot ka shënuar 70-vjetorin e themelimit të saj. Kjo Aleancë që për mision ka paqen dhe sigurinë në botë, tashmë është ... Read More

Vlera e mësuesit dhe pesha e qiellit nuk maten kurrë

06/03/2019

Të jesh mësimdhënës është një mision i shenjtë, i çmuar dhe i shtrenjtë. Jo rastësisht mësuesit gjithmonë moralisht janë respektuar nëpër mjediset ku kanë punuar. ... Read More

BVB-Tottenham: Formacionet e mundshme, Gotze i prin sulmit gjerman

05/03/2019

Borussia Dortmund do të ketë një mision shumë të vështirë të martën mbrëma në Signal Iduna Park, për mos të thënë të pamundur. Gjermanët presin ... Read More

Ekspertët: Kosova nuk mund “t’ia mbyllë” derën UNMIK-ut

09/02/2019

Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), ka mbetur mision simbolik, por, përderisa të jetë në fuqi Rezoluta 1244 e Kombeve të Bashkuara, ky ... Read More

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

07/02/2019

Fluturaket e NASA-s që ishin në mision në gjithësi, kaluan rreth Marsit dhe po humbën në pafundësi, pasi u ‘shuan’ në mënyrë misterioze. Sondat me ... Read More