Tag: misterioze

Çfarë kërkojnë femrat tek një mashkull?

03/12/2019

Nuk është diçka misterioze. Në fakt është shumë e thjeshtë nëse e mendon pak. Një grua nuk dëshiron shumë nga një mashkull, por janë vetëm ... Read More

Një substancë misterioze zbulohet në Hënë

03/09/2019

Një substancë xhelatinoze misterioze, e ndritshme dhe me ngjyrë të pazakontë, u identifikua në anën e fshehur të Hënës, në bazën e një krateri të ... Read More

Gjërat që nuk i keni ditur për trurin

01/08/2019

-Materiali I truritQe nga kohët e lashta, truri ka qenë një ndër gjërat më misterioze të kohës. Anatomisti i njohur Galeni, arriti të  zbuloj lëndën ... Read More

Piktura më e kushtueshme në botë gjendet në jahtin e sheikut saudit

11/06/2019

Portreti më i kushtueshëm në histori, “Salvator Mundi’, gjurmët e të cilit humbën në mënyrë misterioze gjatë një shitjeje në ankand nga Christie’s në 2017 në ... Read More

Krijesa misterioze e lumit, me dhëmbë të mprehtë dhe bisht të ndarë në disa pjesë (Foto)

01/03/2019

Tee Hokin ka mbetur i befasuar, kur kapi një krijesë misterioze që e ka quajtur jashtëtokësore, në një lumë në Kakadu National Park të Australisë. ... Read More

Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)

09/02/2019

Ekspertët kanë mbetur të befasuar me një re misterioze, që ngjante shumë me ajrin e kondensuar që e lënë fluturaket. Askush nuk ka ditur të ... Read More

Ekspertët e befasuar me krijesat misterioze që ngjajnë me ‘minj të vegjël’ (Video)

06/02/2019

Tim Clerke nga Auckland i Zelandës së Re, ka mbetur i hutuar me krijesat e çuditshme dhe misterioze, që i gjeti në dyshemenë e shtëpisë. ... Read More

Zgjidhet misteri dhe zbulohet ideatori i llogarisë së vezës në Instagram, që u bë sensacion (Foto/Video)

04/02/2019

Llogaria misterioze e Instagramit me fotografinë e një veze, që arriti të thyej rekordin e bukuroshes Kylie Jenner që kishte më së shumti pëlqime – ... Read More

Jake Gyllenhaal dhe Rene Russo shfaqen në dramën misterioze “Velvet Buzzsaw”

13/01/2019

Në muajin e ardhshëm nëpër kinema do të lansohet drama misterioze, “Velvet Buzzsaw”, që sjell një histori emocionuese të lakmisë dhe fuqisë mbinatyrore, të vendosur ... Read More