Tag: mjekësinë

21 vjeçarja nga Podujeva ndërron jetë në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

10/07/2020

Ka nderruar jete në Mjekësinë Sportive një lehonë e lindur në vitin 1999 me inicialet D.P. nga Komuna e Podujevës e cila sot në orët ... Read More

Gjethet e ullirit, mënyrat e përdorimit për shëndetin e zemrës dhe të trurit

20/02/2020

Përdorimet e gjetheve të ullirit në mjekësinë popullore datojnë që në kohën e Egjiptit të lashtë. Asokohe, besohej se këto gjethe të ishin simbol i ... Read More

Pacientet u besojnë standardeve dhe mjekësisë në Kosovë

09/08/2019

Pacientet vazhdojnë të besojnë në standardet dhe mjekësinë e klinikave në Kosovë.Rast për të dëshmuar një gjë të tillë është Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari”, ... Read More

Limonadë shafrani për ta larguar depresionin dhe stresin

26/03/2019

Shafrani është bimë e cila është përdorur në mjekësinë tradicionale kineze dhe atë Ayurvedic me shekuj të tërë, ndërkaq edhe shkenca e sotme e dëshmon ... Read More